پيام آيت اله اعرافي امام جمعه ميبد به مناسبت چهاردهم تيرماه سالروز تاسيس دهياريها


امام جمعه ميبد به مناسبت چهاردهم تيرماه سالروز تاسيس دهياريها پيامي صادر كردند


 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

 
چهارده تيرماه سالروز تاسيس دهياريها را گرامي مي دارم و به همه دهياران ارجمند و شوراهاي محترم و مسئولان بخشداري و مردم شريف روستاها، تبريك مي گويم و از خدمات ارزنده دهياران و شوراهاي اسلامي و بخشداري محترم صميمانه تقدير و تشكر مي نمايم و نكاتي را بدين مناسبت يادآوري مي نمايم :
 

 

1-   روستا يكي از اركان جامعه سالم و پويا و داراي كاركردي بسيار موثر در زندگي سالم و بانشاط اجتماع است و صيانت از روستا و عمران و آباداني آن با رعايت اصول و معيارهاي « روستاي سرزنده و سرافراز و ريشه دار در سنتهاي اصيل » وظيفه همه مردم و مسئولان است.

 

 

 

2-   پايه ريزي « دهياريها » در كنار شوراهاي اسلامي ابتكار جالب و طرح ارزنده اي است و تحقق اين طرح در گرو همكاري و همراهي مسئولان ذي ربط است. آشكار است انجام وظايف مهم و متعدد دهياريها بدون هم دلي و هماهنگي و همراهي نهادها و ادارات و مسئولان شهرستان ميسر نخواهد بود و انتظار مي رود همه بخشهاي اداري و عمومي بيش از پيش به اين موضوع مهم عنايت ورزند.

 

 

 

3-   در كنار اصل پيشين، انسجام و هماهنگي دروني شوراهاي اسلامي و دهياريها با اشراف و هدايت بخشداري، اصل مهم ديگري است كه نبايد مورد غفلت قرار گيرد.

 

 

 

4-   از سوي ديگر هم كاري و هم افزائي دهياريها و فعال ترشدن سازمان دهياريها، مي تواند زمينه رشد و شكوفايي بيشتر را فراهم آورد.

 

 

 

5-   در شهرستان ميبد روستاهاي پرجمعيت و فعال در كنار شهر قرار دارد و ضرورت همبستگي شهر و روستا و ارائه خدمات مناسب به روستاها و نيز صيانت از هويت و كاركرد روستاها اهميت مضاعف دارد و اميد است مسئولان محترم استان و شهرستان در اين زمينه اهتمام ويژه مبذول دارند و زمينه هاي رشد و شكوفايي و ارتقاي روستاها را بر اساس طرحهاي جامع و اسناد راهبردي ، فراهم آورند.

 

 
 

 

توفيق روزافزون همگان را خواهانم 

 آدرس کوتاه :