پنجمین نشست ثبت جهانی زیلو میبد در فرمانداری

پنجمین نشست ثبت جهانی زیلو با حضور فرماندارمیبد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، مشاور معاون صنایع و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور، جمعی از مسئولین و فعالین حوزه زیلوبافی در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بعدازظهر روز سه‌شنبه 24 مهرماه پنجمین نشست ثبت جهانی زیلو میبد با حضور "حسین فلاح" فرماندارمیبد،"علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، "فاطمی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، "ویدا تو حدی" مشاور معاون صنایع و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور ، جمعی از مسئولین و فعالین حوزه زیلوبافی در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد.

در این نشست "علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با تشریح فعالیت‌های انجام شدن در راستای جهانی‌شدن زیلوی میبد و با اشاره به کارگاه گروه تشکیل‌شده در حوزه زیلو با حضور فعالین و صاحبان فن در این حوزه، بیان کرد: طی شکل گرفتن این کارگروه جلسات متعددی تشکیل شد و به دنبال آن نظرات، پیشنهاد‌ها و راهکارهایی مطرح و اجرایی گردید.

علیرضا ابوالحسنی در ادامه ضمن تشکر از همکاری‌های به‌عمل‌آمده از سوی شورای شهر و شهرداری، لزوم تلاش در راستای جهانی‌شدن زیلوی میبد را یادآور شد و به انجام اقداماتی نظیر شناسایی کارگاه‌های تعطیل‌شده، رونق و جلوه دادن به کارگاه‌های زیلوبافی، زیباسازی شهر و... اشاره نمود.

ابوالحسنی همچنین بر تشکیل یک تیم اجرایی خدماتی جهت مرتفع کردن نواقص، مدیریت و سروسامان دادن به کارگاه‌های زیلوبافی تأکید نمود.

وی در پایان برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات نمایشگاه‌های عکاسی درزمینهٔ زیلو با همکاری اداره ارشاد و آموزش‌وپرورش، آماده کردن المان زیلو، ساخت کتیبه با موضوع زیلو و رنگ‌آمیزی و زیباسازی درودیوار شهر با نقش و نگار زیلو را از فعالیت‌های انجام‌شده برای ثبت جهانی زیلو برشمرد.

گفتنی است نشست برگزارشده بابیان سخنان مشاور معاون صنایع و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور، مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندارمیبد و نیز طرح راهکارهایی در جهت به نمایش گذاشتن بهترین نمود از زیلوی میبد ادامه یافت.