همزمان با هفته دولت؛

پست 63 کیلوولت برق میبد با حضور وزیر نیرو افتتاح شد+گزارش تصویری


همزمان با پنجمین روز از هفته دولت پست 20/63 کیلوولت برق شهرستان میبد با حضور چیت چیان وزیر نیرو، امام‌جمعه و فرماندارمیبد، نمایندگان مردم یزد و اشکذر و اردکان در مجلس شورای اسلامی، مدیران برق منطقه‌ای‌ و شرکت توزیع برق استان و جمعی از مسئولین به بهره‌برداری سید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیر برق منطقه‌ای‌ استان در مراسم افتتاح این پست بابیان اینکه بیشترین صنعت استان در شهرستان میبد تمرکزیافته است تأمین زیرساخت‌های لازم برای رشد صنعت استان و کاهش تلفات را از اهداف راه‌اندازی پست 63 کیلوولتی در میبد خواند.

صباغ زادگان افزود: این پست برق با استفاده از طرح اچ و بهره‌گیری از دو ترانسفورماتور 40 مگاولت آمپری طراحی و راه‌اندازی شد.

 وی افزود: یکی از شاخص‌های اصلی صنعت برق استان این است که بالای 70 درصد برق برای صنعت مصرف می‌شود که در این میان شهرستان میبد با 80 درصد مصرف برق در صنعت یکی از شهرستان‌های پیشتاز در این حوزه است.

صباغ زادگان خاطرنشان کرد:47 هزار مشترک برق در استان با پیک 92 و هفت‌دهم مگاوات وجود دارد.

استاندار هم در این مراسم با گرامی داشت هفته دولت استاندار از حضور دولتمردان در نمازهای جمعه را فرصت خوبی برای پرسشگری مردم و پاسخگویی دولتمردان خواند.

میرمحمدی بابیان اینکه علیرغم گرما هیچ‌گونه قطعی برق در استان نداشتیم افزود: این نشان‌دهنده تلاش‌های مدیران ما در برق منطقه‌ای‌ و شرکت توزیع است.

وی با اشاره به توسعه انرژی خورشیدی در استان هم از آمادگی 6 سرمایه‌گذار در بخش بهره‌گیری و تولید برق خورشیدی خبر داد و گفت: برای 690 مگاولت تولید انرژی خورشیدی در استان سرمایه‌گذاران اعلام آمادگی کرده‌اند که امیدواریم با حمایت و پشتیبانی وزارت نیرو استان یزد در تولید انرژی خورشیدی و توسعه سلول‌های خورشیدی پیشگام باشد.

برای طراحی و راه‌اندازی این پست درمجموع 7 میلیارد و 800 میلیون تومان از محل اعتبارات برق منطقه‌ای‌ و شرکت توزیع هزینه شده است.


آدرس کوتاه :