پخت بزرگ‌ترین کیک انار درمیبد


هم‌زمان با میلاد فرخنده پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع) بزرگ‌ترین کیک انار در جشنواره انار میخوش میبد با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار، بخشدارمرکزی میبد و جمعی از مسئولین بین مردم توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌زمان با میلاد فرخنده پیامبر اعظم صلوات‌الله‌علیه و امام صادق (ع) بزرگ‌ترین کیک انار در جشنواره انار میخوش میبد در کاروانسرای شاه‌عباسی با حضور «محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، «حسین فلاح» فرماندار، «محمدجواد احمدی» بخشدارمرکزی میبد و جمعی از مسئولین بین مردم توزیع شد.

فرماندارمیبد در این مراسم گفت: شهرستان میبد در تولید انار در استان رتبه دوم رادار است و ما حتی در تولید رنگ از پوست انار وارد شدیم برای بافت زیلو به‌عنوان فرش جهانی.

حسین فلاح افزود: در فصل برداشت انار میبدی‌ها محصولات جانبی مثل رب انار، انار دون درزمینه های رنگرزی و پخت کیک و آش تهیه و تولید می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هم با اشاره به برگزاری جشنواره انار در اقصی نقاط استان گفت: استقبال خوبی شد از این جشنواره و هدف هم معرفی این محصول است به‌عنوان میراث کشاورزی استان و امیدواریم این برنامه بتواند هرسال برگزار شود.


آدرس کوتاه :