پایگاه خیری امداد و نجات در کمربند غربی میبد افتتاح شد


رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در سفر به استان یزد، پایگاه خیری امداد و نجات بین شهری کمربند غربی میبد را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، پایگاه خیری امداد و نجات بین شهری کمربند غربی میبد با حضور "مرتضی سلیمی"

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، "حسین فلاح" فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان افتتاح شد.

فرماندارمیبد در مراسم افتتاحیه پایگاه امداد و نجات یادشده گفت: کمربند غربی این شهر پرترددترین مسیر استان و متأسفانه پرحادثه هم است.

حسین فلاح با تشکراز امام جمعه میبد، شورای اجرایی هلال احمر شهرستان و کسانی که در ساخت این پروژه شرکت داشته اند، به پروژه‌هایی نظیر فرودگاه  که در حال احداث است و ایستگاه راه‌آهن اشاره کرد و گفت: این شهرستان با توجه به موقعیت خوبی که دارد، می‌تواند به‌عنوان بارانداز برای یزد و سایر استان‌ها انتخاب شود و قادر است خدمات خوبی را برای تأمین نیازهایی که دراین‌ارتباط وجود دارد، ارائه کند.

همچنین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در این مراسم با تشکر از کسانی که در احداث این واحد مشارکت داشته‌اند، اظهار امیدواری کرد: این اقدام که با کمک‌های خیری انجام شد، بتواند الگویی برای ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات در استان و کشور برای جذب کمک‌های مردمی و خیری باشد.
مرتضی سلیمی با اشاره به اینکه در اربعین امسال، 70 هزار نفر از خدمات پایگاه‌های امداد و نجات استفاده کردند، یادآور شد: باقابلیتی که این پایگاه‌ها دارد، مسافران می‌توانند ایمنی سفر خود را تأمین کنند.
سلیمی تأکید کرد: این سازمان آمادگی دارد، هرگونه مساعدتی لازم است در پایگاه‌ها انجام دهد تا خدمت‌رسانی که داوطلبانه است به بهترین صورت انجام شود.
لازم به ذکر است پایگاه یادشده در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع با 500 مترمربع زیربنا و مجهز به درمانگاه امداد سرپایی و استراحتگاه، برای خدمت‌رسانی و امدادرسانی در حوادث جاده‌ای ایجادشده است.
برای احداث این پایگاه که در آن پنج نفر امدادگر داوطلبانه خدمت می‌کنند، نیمی از هزینه آن از سوی خیری به نام موسوی تأمین شد.

تجلیل از خیرآقای موسوی، فرماندار وکسانی که در احداث این پایگاه نقش داشتند از دیگر برنامه های این مراسم بود.


آدرس کوتاه :