پایگاه امداد و نجات جاده‌ای میبد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد


رئیس جمعیت هلال‌احمر میبد از افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده‌ای میبد در محدوده کمربند ضلع غربی این شهرستان تا پایان سال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، کمال بنا بابیان اینکه در حال حاضر 5 نفر از داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در کانکس مستقرند و در صورت حادثه، کار رهاسازی مصدومان و انتقال آن‌ها به بیمارستان را انجام می‌دهند افزود: محور کمربند غربی از پرحادثه خیز ترین محور استان شناخته‌شده است.

بنا افزود: این پایگاه در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع واقع‌شده است که احداث پد بالگرد، سایت اسکان اضطراری، استقرار انبارهای مرکزی دپو کالا از برنامه‌های درازمدت در این پایگاه است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ساختمان این پایگاه از سال 93 از سوی یک خیر میبدی در زیربنای 350 مترمربع آغازشده است که تاکنون بالغ‌بر 300 میلیون تومان از محل خیری و اعتبارات استانی و شهرستانی برای احداث آن هزینه شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر میبد گفت: در صورت تأمین حدود 200 میلیون تومان اعتبار، این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندارمیبد در بازدید از این پروژه بر تسریع در تکمیل آن تأکید کرد.

حسین فلاح گفت: محور کمربند غربی در ایام عید از محورهای پرتردد محسوب می‌شود و باید با تکمیل این پروژه و ارائه خدمات مناسب، به مسافرین نوروزی تلاش شود.


آدرس کوتاه :