يادواره شهداي دانشجوي کشور در ميبد برگزار شد

يادواره شهداي دانشجوي کشور در ميبد برگزار شد


يادواره شهداي دانشجوي سراسر کشور با عنوان "ترنم خاطره" در مجتمع آموزش عالي ميبد برگزار شد.
يادواره شهداي دانشجوي کشور در ميبد برگزار شد

به گزارش روز جمعه خبرنگار ايرنا رييس مجتمع آموزش عالي ميبد در اين مراسم گفت: يادواره هاي شهدا که تشکلهاي دانشجويي برگزار کنندگان آن هستند نمونه بارز جنبش دانشجويي است.

"عباس کلانتري" اظهار داشت: با برگزاري يادواره هاي شهدا مي توان به بهترين وجه‘ فرهنگ ايثار و شهادت را به ديگران منتقل کرد.وي نسل جوان و بخصوص دانشجويان را تشنگان واقعي اين ارزش ها دانست.عضو هيئت علمي دانشگاه يزد نيز در اين مراسم گفت: شهدا با نثار جان خود، به شجره طيبه انقلاب حيات بخشيدند.

حجت الاسلام "علي محمد ميرجليلي" اظهار داشت: شهيد در منطق اسلام زنده است و اين نکته بارها در قرآن کريم مورد تاکيد قرار گرفته است.وي افزود: رمز و راز زنده بودن شهيد در آنست که براي آيندگان پيام دارد.

اين استاد مجتمع آموزش عالي ميبد تصريح کرد: خون حسين(ع) پيام بزرگي در بردارد و آن پيام آزادگي و رادمردي است.ميرجليلي اين پيام را اثر بخش ترين و ماندگارترين پيام در طول تاريخ دانست.وي ادامه داد: يادواره شهدا ما را به ياد شهادت به عنوان ارزشي که اسلام آن را مطرح کرد مي اندازد و يادآور مي شود که در سايه اين ارزش‘ ملت ما توانست استقلال و آزادي مطلوب خود را به دست آورد.

برپايي نمايشگاه کتاب، ماکتهاي جنگي و مداحي صادق آهنگران از برنامه هاي ديگر يادواده شهداي دانشجوي سراسر کشور بود.

آدرس کوتاه :