وضعیت میبد ازنظر کرونا مطلوب نیست


وضعیت حاد شهرستان میبد، اعضای ستاد پیشگیری از کرونا را بر تصمیمات تازه و جدی وا‌داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا میبد گفت: اوضاع در شهرستان میبد مطلوب نیست و بخش بهداشت و درمان ما به‌تمام‌معنا خسته است و بیش‌ازحد درگیر شده است.

حسین فلاح فزود: از امروز بازارهای هفتگی تعطیل و گشت‌های مشترک نیروهای سپاه و بسیج و بهداشت در سطح شهر راه‌اندازی می‌شود.

فرماندارمیبد بر تشدید نظارت اداره صمت و اصناف بر نانوایی‌ها و فروشگاه‌های که مراجعات بیشتر دارند هم تأکید کرد و گفت: هر تخلفی که از ناحیه شهروندان و یا ادارات و ارگانها محرز شود دادستان به‌صورت ویژه این تخلفات رسیدگی خواهد کرد.

وی بابیان اینکه شهرداری‌ها هم باید همکاری‌های خود را مانند روزهای آغازین شیوع کرونا بیشتر کنند با اشاره به فعالیت بیش از 21 هزار کارگر در بخش صنعت گفت: همراهی و کمک واحدهای صنعتی در بخش درمان این مدت بسیار خوب بود و در ادامه هم باید با محوریت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تردد کارگران همراهی کنند.

فرماندارمیبد تصریح کرد: اگر مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا رعایت نشود هم ادارات و هم اشخاص و اصناف باید پاسخگو باشند و دادستان موضوع را پی گیری و حکم لازم را ابلاغ خواهد کرد.
آدرس کوتاه :