فرماندارمیبد:

واحدهای صنعتی نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌ها دارند


فرماندارمیبد گفت: مراکز و واحدهای صنعتی با رعایت استانداردهای محیط زیستی نقش بسیار مهم و مؤثری در کاهش آلایندگی‌ها و داشتن هوای پاک و علاوه بر آن سهم به سزایی در حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه بررسی مشکلات آلایندگی واحدهای صنعتی شهرستان با حضور «حسین فلاح» فرماندارمیبد، دکتر «نیره پورملائی» مدیرکل محیط‌زیست استان و جمعی از مدیران واحدهای صنعتی در اداره کل محیط‌زیست استان یزد برگزار شد.

حسین فلاح در خصوص این جلسه با تشکر از دغدغه‌های زیست‌محیطی مدیرکل محیط‌زیست استان برای شهرهای میبد و اردکان و مسیر این دو شهر به یزد، اظهار داشت: خوشبختانه جلسه با حضور و استقبال خوب همه واحدهای صنعتی که نیاز به حضورشان بود، برگزار شد و موضوعات فنی و کارشناسی بسیار خوبی مطرح شد و جلسه جمع‌بندی بسیار خوبی را در کاهش آلایندگی‌ها در خود داشت.

فلاح تصریح کرد: با مطرح‌شدن موضوعات مرتبط به محیط‌زیست و رعایت مواردی که نیاز است و تعریف استانداردهای محیط زیستی بر رسیدگی مورد به مورد و رعایت استانداردها برای کاهش آلایندگی در این جلسه تأکید شد.

وی در پایان به فواید صنعت پاک که زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری‌های مجدد را فراهم می‌کند اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همه می‌توانیم با تلاش هوایی سالم و به‌دوراز آلایندگی‌های محیط زیستی که برای سلامت زندگی افراد در جامعه نیاز است، داشته باشیم.

مدیرکل محیط‌زیست استان نیز در اين جلسه نیز با تأکید بر موضوع عوارض آلايندگي گفت: صنايع آلاينده بايد ملزم به پرداخت عوارض شوند و مهم‌ترین هدف ما جلوگيري از ايجاد آلودگي است و در صورت بروز آلودگي بايد جبران خسارت را واحدهاي صنعتي آلاينده پرداخت نمايند.

نیره پورملائی افزود: محیط‌زیست استان آماده است نسبت به کاهش آلایندگی‌ها همکاری‌های لازم را با واحدهای صنعتی داشته باشد.

گفتنی است در این جلسه راهکارهای کاش آلایندگی واحدهای صنعتی شهرستان موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد واحدهای صنعتی نسبت به زمان‌بندی تعیین شده نسبت به کاهش آلایندگی واحد تولیدی خود ازنظر فنی و کارشناسی اقدام نمایند.


آدرس کوتاه :