هویت میبد را جهانی کنیم

هویت میبد را جهانی کنیم


همایش راهکارهای جهانی شدن صنعت زیلو در فرمانداری میبد برگزار شد.
هویت میبد را جهانی کنیم
امام جمعه میبد در همایش راهکارهای جهانی شدن صنعت زیلو که صبح امروزدر فرمانداری میبد برگزار شد گفت : زیلو یکی از هویت های تاریخی استان و شهرستان است که احیا آن موجب معرفی استان و شهرستان به دنیا است.
اعرافی گفت : گره گشایی از این صنعت و بازسازی و اقتصادی کردن آن از اولویتهای کار مسئولین باشد .
وی افزود: آموزش و پژوهش , تحقیقات و تبلیغات سه اصلی است که در صنعت زیلو نیاز به توجه دارد تا این صنعت بتواند به جایگاه اصلی خود دست یابد. حضور در نمایشگاههای داخلی و بین المللی، ایجاد رشته تحصیلی زیلو ، چاپ بروشور و فرهنگ نامه زیلو ، نمادسازی ، تبلیغات در نشریه های محلی و استانی و صدا و سیما و در نهایت برگزاری جشنواره زیلو و تلاش جهت ثبت در یونسکو از اهدافی که رسیدن به آن , این صنعت را شکوفا خواهد کرد .
رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان در این نشست گفت : زیلو معرف میبد است و تلاش می کنیم مهر اصالت این صنعت را از یو نسکو دریافت کنیم. پایگاه پژوهشی میبد نیز برای تهیه کتابی در خصوص زیلو اقدام خواهد کرد .
در ادامه معاون میراث فرهنگی استان گفت : فعالیتهای بسیاری جهت رونق صنعت زیلو صورت گرفته است از جمله می توان از شرکت در نمایشگاه فرش عمان ، رایزنی با ایران خودرو برای استفاده از زیلو برای پوشش صندلی خودروهای تولیدی این شرکت ، نام برد.
وی افزود نام گذاری یکی از میادین شهر با همکاری شورای شهر با نام زیلو صورت خواهد گرفت.
در ادامه زیلو بافان و مسئولین شهرستان در خصوص مشکلات این صنعت و راهکارهای حل آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.
آدرس کوتاه :