فرماندار ميبد :

هنر بهزیستی این است که از امکانات مردمی برای پیشبرد اهدافش استفاده می کند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از ميبد خبر ) مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی توانمندسازی زنان سرپرست خانوارتحت پوشش بهزیستی میبد و اردکان با حضور فلاح فرماندار شهرستان،کارشناسان کمیسیون ملی یونسکوی ایران، پورشمس معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، کارشناسان حوزه زنان و خانواده بهزیستی و جمعی از زنان سرپرست خانوار درسالن شهید زاهدی برگزار گردید
فرماندار ميبد :


حسین فلاح فرماندار میبد در این مراسم گفت: هنر بهزیستی این است که از امکانات مردمی برای پیشبرد اهدافش استفاده می کند، بهزیستی در قلب مردم است و خوشبختانه در این چند سال شاهد رشد مراکزی بوده ایم که در پیشبرد اهداف بهزیستی فوق العاده موثر بوده اند.
وی با اشاره به سفر خود به شهرستان شبستر افزود: من در آنجا شاهد بودم که هزینه نصب و نگهداری تیربرق های سطح شهر را خیرین برعهده گرفته بودند و همین طور در پارک شهرشان هم مشاهده کردم که درختان پارک توسط خیرین کاشته شده بود و این فرهنگ بسیار زیبایی بود که در خاطر من باقی مانده است.
فرماندار از آقای خلیلی جهت ساخت ۲خانه برای مددجویان تشکر نمود و افزود: من آمادگی خود را برای هر گونه همکاری و مساعدت با خیرین جهت ساخت خانه های آپارتمانی برای مددجویان اعلام می کنم و امیدوارم که خیرین نیز در این عرصه همچون دیگر عرصه ها پیشگام شوند.
در این مراسم سید محسن فلاح ضمن تقدیر و تشکر از دکتر سعید آبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو، کارشناسان کمیسیون ملی  گفت: فاز اول و دوم پروژه مشارکت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، مسئولان بهزیستی استان یزد مدیران مرتبط با این پروژه، کارشناس و مددکاران بهزیستی استان یزد ۲۸ و ۲۹ بهمن در پارک علم و فناوری یزد برگزار گردید و فاز سوم این طرح ۶ و ۷ اسفند سالجاری در میبد توسط استادان حوزه علوم اجتماعی و کارشناسان آموزش دیده برای زنان سرپرست خانوار برگزار شد که در این طرح ۷۰ نفر از زنان سرپرست خانوار در زمینه خود مراقبتی، آموزش مهارت های زندگی و تغذیه آموزش دیدند.
وی گفت: دکتر سعید آبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در این نشستها ضمن تشریح طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به عنوان پروژه مشارکت سال۲۰۱۳ یونسکو اعلام کرد: استان یزد ظرفیت لازم را برای اجرای این طرح دارد که از بین شهرستان های این استان شهرستان میبد بعنوان پایلوت اجرای طرح انتخاب گردیده است.
رئیس بهزیستی میبد همچنین اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۲۴۶۸ زن سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی استان یزد می باشد که از این تعداد ۲۴۲ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی میبد هستند و در راستای این توانمندسازی حوزه زنان و خانواده اداره بهزیستی میبد جهت اجرای بند(ب) ماده ۳۹ قانون برنامه پنجم توسعه(خروج ۱۰% از مددجویان از چرخه حمایت در پایان هر سال) اقدام به بازتوانی ۲۳% از خانواده های تحت پوشش نموده است.
دکتر باقری از مدرسان این دوره و یکی از سخنرانان مراسم اختتامیه با تبریک و تشکر از آقای فلاح، رئیس بهزیستی میبد گفت: این دو روز برای من جزء بهترین روزهای عمرم بوده است. چون این همبستگی شما عزیزان نشان از توانمندی شماست.
 وی با اشاره به گذراندن پایان نامه کارشناسی ارشدش در میبد، میبد را بعنوان شهری که پایین ترین سطح اختلالات روانی در کشور را دارا می باشد، معرفی نمود، گفت: بهتر است که برنامه ها و جلسات این دوره به صورت مکتوب درآید و مستندسازی شود و در اختیار عموم قرار بگیرد.
دکتر باقری در پایان ۴ محور اصلی یونسکو برای کشورها را توسعه علم، توسعه آموزش، توسعه فرهنگی و توسعه ارتباطی برشمرد و افزود: آدم ها لازم است ابتدا خودشان را بشناسند چرا که خداشناسی مقدمه ای بر خودشناسی است. باید بدانیم که خداوند برخی داشته ها را به ما داده و چیزهایی را هم نداده است مهم این است که ما به توانایی های خودمان آگاه باشیم.
آدرس کوتاه :