همه دستگاه‌ها برای پیشگیری از کرونا بسیج شوند


فرماندارمیبد در جلسه شورای سلامت این شهرستان تأکید کرد: همه دستگاه‌ها نسبت به پیشگیری از کرونا ویروس جدی‌تر عمل کرده و با بسته‌های آموزشی و توصیه‌های بهداشتی و اطلاع‌رسانی صحیح بسیج شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد در جلسه شورای سلامت این شهرستان تأکید کرد: همه دستگاه‌ها نسبت به پیشگیری از کرونا ویروس جدی‌تر عمل کرده و با بسته‌های آموزشی و توصیه‌های بهداشتی و اطلاع‌رسانی صحیح بسیج شوند.

فلاح گفت: این ویروس بیش از اینکه کشنده باشد واگیردار است و می‌تواند ماه‌ها، سیستم اداری، آموزشی، فرهنگی و اقتصادی جامعه را تحت الشاع قرار داده و خسارت‌های فراوانی را به جامعه تحمیل کند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان میبد هم گفت: مردم نسبت به بیماری کرونا ویروس تشویش و نگرانی نداشته باشند چراکه چیزی که این بیماری را از دو بیماری سارس و مرس و آنفلوانزا متمایز کرده است میزان سرایت بالای آن است نه کشندگی آن.

دکتر مهدی حفیظی افزود: برای پیشگیری این بیماری در استان، مدارس تا پایان هفته تعطیل شد و مصوب شد تمام همایش، کارگاه‌ها، جشنواره نمایشگاه بهاره، مراسم اعتکاف، استخرهای عمومی و پنج‌شنبه‌بازار خدیجه خاتون در شهرستان میبد تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که بحران کرونا وجود دارد لغو شود.

وی بابیان اینکه توصیه می‌شود مردم به‌ویژه سالمندان و بیمارانی که زمینه دیابت، قلبی عروق، نارسایی کلیه دارند از خانه خارج نشوند افزود: به افراد توصیه می‌شود مکرر دست‌های خود را با آب و صابون شسته، از سفرهای غیرضروری و دست دادن و روبوسی پرهیز و جاهای آلوده را با مایع ضدعفونی‌کننده تمیز کنند.

حفیظی خاطرنشان کرد: تا این لحظه موردی از بیماری کرونا در شهرستان میبد مشاهده نشده است اما باید موضوع را جدی گرفت و با رعایت اصول بهداشتی به مهار این بیماری در کشور کمک کرد.
آدرس کوتاه :