خطیب جمعه میبد:

همه باید در دو آزمون بزرگ انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند


آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه ما باید الگوی مردم‌سالاری دینی را صیانت کنیم افزودند: یکی از این الگوها انتخابات است و حضور حداکثری و آگاهانه و هوشمندانه در انتخابات امری اجتناب‌ناپذیر است و همه باید شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان اینکه ما وارثان یک امانت بزرگ از اولیای الهی در طول تاریخ هستیم گفتند: این امانت بزرگ همین جمهوری اسلامی است که الهام‌بخش دنیا در مسائل معنوی است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه امروز این امانت در دست ما و شما و  مسئولان است و نباید آن را کم بشماریم تصریح کردند: قرن‌ها بزرگان ما در غربت و مظلومیت بودند و ملت ما در فسادها و تباهی و وابستگی‌ها بود تا اینکه خداوند به همت بلند ملت بزرگ ایران، انقلابی با این عظمت و نظامی پایدار برقرار  کرد که باید از آن صیانت کنیم.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: همه جناح‌ها، مردم و مسئولین در برابر این امانت الهی مسئولیت سخت و دشوار داریم تا این تجربه گران‌بها و امانت بزرگ و ودیعه بزرگ الهی که امروز در دست ملت شریف ایران است بر روی پای خود پایدار بماند و در ایران و جهان نورافشانی کند و الگوهای خوب معنوی ارائه کند.

استحکام نظام به پایه‌های علم و فناوری استوار است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه پایداری پایه‌ها و بقاء و نورافشانی این نظام در جهان بر روی چند محور استوار است اظهار داشتند: نخستین پایه‌های این نظام در جهان استحکام علمی و فناوری کشور است؛ وقتی نظام اسلامی می‌تواند محکم روی پای خود بایستد و مقاومت کند که در برابر حوادث و طوفان‌ها از دانش و فناوری مناسب زمان برخوردار باشد که به فضل الهی در این زمینه قدم‌های بزرگی برداشتیم اما در آغاز راهیم.

امام‌جمعه میبد افزودند: دانشگاه‌ها، حوزه‌ها، آموزش‌وپرورش و جوانان ما برای استحکام مبانی علمی و فناوری کشور وظیفه ملی، انقلابی، اسلامی، دینی وایمانی دارند و این حرکت حتی یک‌لحظه هم نباید متوقف شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه باید در همه دانش‌ها و فناوری‌ها، رشته‌ها در علوم اسلامی، حوزه‌های دینی قدم‌های بزرگ برداریم گفتند: رشد علمی ما باید بدون توقف و روزافزون باشد.

یکی از پایه‌های اقتدار نظام اقتصاد است

ایشان پایه دوم اقتدار و استحکام نظام اسلامی را استحکام اقتصادی و معیشتی خواندند و افزودند: باید شبانه‌روز همه کار کنند تا پایه‌های اقتصادی کشور قوی شود و همه صاحبان فکر و صنعت بخش خصوصی با رویکرد مقاومتی در اقتصاد تلاش کنند پایه‌های اقتصاد را درست کنند.

باید با مفاسد مبارزه عالمانه و قاطع داشت

خطیب جمعه میبد، اختلاس و تعدی به اموال مردم و بیت‌المال را بدترین گناه دانست و اظهار داشتند: باید با مفاسد اقتصادی مبارزه عالمانه و هوشمندانه و قاطع داشت تا طبقات متوسط و پایین جامعه هم از اقتصاد و تولید به‌طورمعمول بهره‌مند باشند.

امنیت دفاعی از پایه‌های دیگر نظام است

امام‌جمعه میبد استحکام امنیتی و دفاعی را سومین پایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان بیان کردند و افزودند: به فضل الهی، سپاه و ارتش و دانشگاه‌های ما در ارتقا زیرساخت‌های امنیتی و دفاعی قدم‌های بزرگی برداشتند و ما امروز تنها کشوری در منطقه هستیم که به‌جایی وابسته نیستیم و بر پای خود ایستادیم.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه پایه‌های دفاع و امنیت ما در کشور خودمان رقم خورده است با اشاره به اقتدار سپاه در دستگیری تفنگداران آمریکایی و قدردانی از نیروهای مسلح گفتند: ایران اسلامی در منطقه تنها کشور مقتدری است که تعرض چند تفنگدار آمریکایی به منطقه حفاظت‌شده را برنمی‌تابد.

قانون و رهبری تنظیم‌کننده حرکت ملت ایران هستند

خطیب جمعه میبد انسجام و اقتدار پایه‌های سیاسی و اجتماعی کشور را چهارمین پایه اقتدار نظام اسلامی برشمردند و افزودند: کشور دارای جناح‌ها و سلایق مختلف است اما قانون و رهبری شالوده‌های حرکت ما هستند و باید تنظیم‌کننده نظام اجتماعی ما باشند و قانون‌مندی، نظم و انسجام امر مهمی است و در این پایه‌های اجتماعی و سیاسی، انتخابات جای خیلی مهمی دارد.

الگوی جدید ایران با تفکر لیبرالیستی وداعشی فاصله دارد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند: ما الگوی جدیدی از مردم‌سالاری دینی در دنیا ارائه کردیم که با تفکرات لیبرالیستی و سکولاریسمی غرب و تفکر داعشی و تکفیری فاصله دارد و این راه استوار و صراط مستقیمی است که هم مردم نقش‌آفرین هستند و هم ارزش‌های متعالی اسلام در آن محفوظ می‌ماند.

همه باید در دو آزمون بزرگ انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند

ایشان با تأکید بر اینکه ما باید الگوی مردم‌سالاری دینی را صیانت کنیم افزودند: یکی از این الگوها انتخابات است و حضور حداکثری و آگاهانه و هوشمندانه در انتخابات امری اجتناب‌ناپذیر است و همه باید شرکت کنند.

در انتخابات باید از قانون تبعیت کرد

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه انتخاب افراد بعد از تأیید مراجع ذی‌ربط باید بر اساس شاخص‌هایی باشد که خدا، پیامبر، ارزش‌های دینی، توانمندی و تعهد لازمه آن است یادآور شدند: نباید مسائل محله‌ای و چیزهای مادی و محدود اصل قرار گیرد و در انتخابات باید آدم‌های مطمئن و برای خدا انتخاب کرد.

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: در انتخابات باید از قانون تبعیت کنیم و به هم زدن نظم و فتنه‌گری در برابر نتایج انتخابات و پی گیری آن از غیر مجاری قانونی امر خطایی است که استحکام، نظام سیاسی و اجتماعی درگرو انتخابات است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین پایه استحکام و اقتدار نظام را اقتدار بنیان‌های اخلاقی، اعتقادی و ارزشی بیان کردند افزودند: اگر مبانی ارزشی اخلاقی وایمانی نسل جوانمان را صیانت کنیم همه چهارعنصر قبلی هم تأمین خواهد شد اما اگر در فکر و اعتقاد پایه‌های فکری و اعتقادی ما نفوذ کنند ما را متزلزل و دنیازده و متفرق خواهند کرد.

ایران امروز جزیره مقاومت و شجاعت است

ایشان بابیان اینکه ایران اسلامی امروز به فضل خدا جزیره ایمان و آرمان‌های الهی و امنیت، استقامت و مقاومت در برابر دشمنان خداست تصریح کردند: در برابر این جایگاه مقاوم، شجاع و امن، آل سعود و دست‌نشانده‌های اسرائیل و امریکا نمی‌توانند کاری کنند.

آل سعود پایه‌های اعتقادی منطقه را به‌هم‌ریخته است

امام‌جمعه میبد با اشاره به اینکه آل سعود و کشورهای مزدور منطقه ۲۰۰ سال است که به غرب وابسته شدند و نفت را ارزان می‌فروشند و معادن کشورهای اسلامی را به تاراج می‌برند گفتند: آل سعود پایه‌های اعتقادی در منطقه را به‌هم‌ریخته و مذاهب را به جان هم انداخته و به کشورها خیانت کرده است اما آن‌ها بدانند؛ انقلاب اسلامی فریب نمی‌خورد که دشمن‌های اصلی چه کسانی هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به دولت عربستان و آل سعود که شما نوچه‌های غیرقابل ذکر است افزودند: امروز عربستان و آل سعود در انفعال هستند که این فجایع را در منا، یمن و بحرین به وجود آوردند.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کردند: این فجایع شمارا نجات نخواهد داد و ملت ایران و انقلاب اسلامی با اعتماد بر ایمان، وحدت و انسجام خودش و با تکیه‌بر آرمان‌های اصیل انقلاب و با تبعیت از رهبری معظم در برابر اربابان شما، باعقل، حکمت و شجاعت خواهد ایستاد و آرزوهای شمارا بر باد خواهد داد.

در حوزه انتخابات استان یزد شاهد بی‌عدالتی هستیم

امام‌جمعه میبد در ادامه با تأکید بر حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات گفتند: این دو آزمایش بزرگ پیش روی ملت ماست که باید با اصول و  روحیه اسلامی، انتخابات درست برگزار کنیم.

خطیب جمعه میبد در ادامه بابیان اینکه ما در حوزه انتخاباتی یزد شاهد بی‌عدالتی هستیم اظهار داشتند: معتقدیم که شهرهای شمال استان و ازجمله تفت دچار یک بی‌عدالتی هستند و انتظار داریم هر کس برگزیده می‌شود عادلانه به هر دو شهر نگاه کند.

مناسبت‌ها:

امام‌جمعه میبد با گرامی داشت یاد و خاطره مهاجر الی الله دکتر غضنفر رکن‌آبادی و برگزاری مراسم اربعین وی در میبد گفتند: حضور بستگان وی را در این مراسم گرامی می‌داریم.

خطیب جمعه میبد افزود: مرحوم رکن‌آبادی از چهره‌های شاخص و دیپلمات‌های بسیار انقلابی و موفق بودند.

ایشان یاد و خاطره امام شهیدان و شهیدان سرافراز اسلام، انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم و مقاومت اسلامی و شهید نواب ویاران باوفایش را گرامی داشت و افزود: شهید نواب ویارانش در عصر تاریکی‌ها جان‌فشانی کردند و سینه را در برابر دشمنان سپر کردند.

امام‌جمعه میبد، وفات حضرت معصومه در سال ۲۰۱ هجری را تسلیت گفت و افزودند: بانویی که با هجرت خود و با هجرت مجدد خود از ساوه به قم منشأ خیرات و برکات در همه عالم شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند: وجود نازنین این بانوی پاکی‌ها و فضیلت‌ها در قم استقرار پیدا کرد و نورافشانی کرد و محور شکل‌گیری یک حوزه‌ای باعظمت حوزه قم شد.

آیت‌الله اعرافی، ولادت امام حسن عسکری را نیز تبریک گفتند و افزودند: امامی که در عمر کوتاه خود، مسئولیتی بزرگ بر دوش داشت و زمینه را برای حفظ و حیات و بقاء امام عصر فراهم کرد و زندان‌ها و محنت‌ها و سختی‌ها را به جان خرید تا ولی الهی زنده بماند و در جهان نورافشانی کند.
آدرس کوتاه :