معاون فرماندارمیبد:

همه باید به تذکر لسانی و ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر توجه کنیم


معاون فرماندارمیبد در جلسه آموزشی و توجیهی اعضای اداری ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: اهمیت فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر بر هیچ‌کس پوشیده نیست و اگر قبح این فریضه مبارک در جامعه شکسته شود جامعه به فساد و تباهی مبتلا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سید محسن فلاح تشریح جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر در ادارات گفت: مسئولین باید به این فریضه اسلامی بیش از گذشته توجه کنند.

فلاح هرگونه فعل، قول و یا ترک فعل و قولی که به‌عنوان احکام اولیه و یا ثانویه در شرع مقدس و قوانین مورد امر قرارگرفته و یا منع شده باشد را به‌عنوان قانون امربه‌معروف و نهی از منکر در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد و افزود: هر کس که در یک جامعه و اجتماع زندگی می‌کند به انجام این فریضه در مقابل فساد و انحراف وظیفه شرعی دارد و هرکس به آمران به معروف و ناهیان از منکر تعدی بکند مستحق مجازات و برخورد قانونی است.

وی تصریح کرد: جامعه نیازمند امنیت و آرامش است و هیچ‌کس حق ندارد این امنیت و آسایش مردم را به خاطر خواسته‌های نامعقول خود به هم بزند.

معاون فرماندارمیبد گفت: هر کس که در جامعه اسلامی زندگی می‌کند باید پایبند احکام و امور شرعی و اسلامی هم باشد و اگر به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه اهمیت بدهیم قطعاً بسیاری از مشکلات در جامعه قابل‌حل خواهد بود و زمینه ایجاد مدینه فاضله هم فراهم خواهد شد.

فلاح در پایان با تأکید بر توجه به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در ادارات از سوی مسئولان دستگاه‌ها و در جامعه از سوی آمران به معروف و ناهیان از منکر از تلاش‌های ارزشمند اعضای این ستاد قدردانی کرد.

وی افزود: برای داشتن جامعه سالم همه باید به تذکر لسانی همگانی و ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر توجه کنیم.
آدرس کوتاه :