دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان:

همه انبار فروشگاه‌ها و صنایع باید در سامانه جامع انبارها ثبت شوند


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان میبد، بر ثبت همه انبارهای فروشگاه‌ها و واحدهای صنعتی در سامانه جامع انبارها تأکید کرد و گفت: هر کالایی که از انبارهای فاقد ثبت در سامانه و بدون کد جابه‌جا شود قاچاق محسوب می‌شود و در صورت مشاهده با آن برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان به ریاست «حسین فلاح» فرماندار و با حضور «محمدحسین امامی» دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و جمعی از مسئولین در فرمانداری برگزار شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه بر ثبت همه انبارهای فروشگاه‌ها و واحدهای صنعتی در سامانه جامع انبارها تأکید کرد و گفت: هر کالایی که از انبارهای فاقد ثبت در سامانه و بدون کد جابه‌جا شود قاچاق محسوب می‌شود و در صورت مشاهده با آن برخورد قانونی خواهد شد.

محمدحسین امامی افزود: سامانه جامع انبارها نقش اساسی در جلوگیری از قاچاق کالا دارد و بحث تبادل کالا را در سطح کشور رصد می‌کند و دستگاه‌هایی که متولی هستند باید بر ثبت انبارها و وصل به سامانه تلاش کنند.

امامی تصریح کرد: در این شرایط تحریم و فشاری که بر مردم وارد می‌شود باید سنجیده عمل کنیم و جلوی قاچاق کالا به‌ویژه لوازم‌خانگی و آرایشی و بهداشتی غیراستاندارد را در سطح استان بگیریم.

وی بر پویایی و فعالیت واحدهای صنعتی در جهت اشتغال‌زایی تأکید کرد و گفت: کمسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز حمایت از واحدهای صنعتی را وظیفه خود می‌داند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: در راستای کمک به تولید داخلی و ایجاد اشتغال و حفظ آن و در راستای مبارزه با قاچاق کالا برنامه‌ریزی و پی گیری می‌کند و باید دستگاه‌ها هم همکاری کنند.

«حسین فلاح» فرماندارمیبد هم قاچاق کالا و ارز را در این شرایط اقتصادی، ضربه به تولیدات داخلی خواند و گفت: این وضعیت در سطح شهرستان میبد و استان اگر مدیریت نشود باعث ایجاد فرصت برای عده‌ای فرصت‌طلب و آسیب و فشار بر مردم خواهد شد.


آدرس کوتاه :