فرماندارمیبد:

همراه نبودن نظام اداری با صنعتگران آسیبی جدی است


فرماندارمیبد در جلسه شورای اداری شهرستان، گفت: باوجوداینکه میبد به‌عنوان یک شهر صنعتی مطرح است اما متأسفانه نظام اداری و ساختاری شهرستان با صنعتگر همراه نیست و این آسیب بسیار بزرگی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور" محمدعلی طالبی" استاندار یزد،"حجت‌الاسلام محمد آقا اعرافی" امام‌جمعه موقت، "کمال دهقانی" نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، "عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مسئولین در سالن آمفی‌تئاتر فرمانداری برگزار شد، گفت: با مقایسه چهل سال قبل و بعد انقلاب پیشرفت‌هایی در زمان حال مشاهده می‌شود که قابل قیاس بازمان گذشته نیست.

حسین فلاح افزود: شهر میبد شاخص‌های خوب بسیاری دارد و مهم‌ترین آن اعتماد مردم به انقلاب است، کمک‌های خیرخواهانه مردمی نشان‌دهنده این اعتماد است و به ثمر نشستن بسیاری از تلاش‌ها و فعالیت‌ها در سایه همراهی و همکاری دولتمردان نتیجه این اعتماد مردمی است.

فلاح با اشاره به پروژه‌های ورزشی گفت: حدود 10 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال جاری در حوزه ورزش هزینه شده و با همراهی به‌عمل‌آمده سالن‌های ورزشی، مجموعه چمن مصنوعی، استخر و... به بهره‌برداری رسید.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های صنعتی، خواستار انجام اقداماتی باهدف تسهیل کار صنعتگران با عنایت به وجود تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی شد.

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به اینکه "پیمان‌سپاری ارزی" صنعت میبد را با چالشی اساسی روبرو کرده است، ابراز داشت: وقتی سرمایه‌گذار، کاشی را به کشورهایی مثل عراق یا پاکستان و کشورهای آسیای میانه صادر می‌کند با چه ضمانت و مکانیسمی می‌تواند پول را برگرداند، اصلاً بانکی نیست و کسی آن شرکت را به رسمیت نمی‌شناسد.

فرماندارمیبد در پایان تصریح کرد: امیدوارم تدبیری اندیشیده شده تا این موارد و مشکلات تسهیل و روان‌سازی شده تا صنعتگر ما مجبور نشود به نام فروش داخلی صادرات انجام دهد که این اتفاق بدی است اگر دوستان در بخش صنعت و وزارت خارجه بزرگواری کرده عنایت خاصی داشته تا این مراودات و ارتباطات ما خوب و بهتر شکل گیرد.


آدرس کوتاه :