معاون فرماندارمیبد:

همایش قربانیان ترافیک در هفته ایمنی برگزار می شود


معاون فرماندارمیبد در جلسه شورای ترافیک این شهرستان از برگزاری همایش قربانیان ترافیک در هفته ایمنی در این شهرستان خبر داد و گفت: حوادث ترافیک یکی از معضلات اجتماعی قابل‌تأمل در این شهرستان است که باوجود به‌کارگیری تدابیر مختلف هنوز قربانی می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سید محسن فلاح یکی از این عوامل را حجم زیاد راکبان موتورسیکلت در سطح شهر عنوان کرد و افزود: ازآنجاکه حجم زیادی از راکبان موتورسیکلت در این شهرستان را نوجوانان و دانش آموزان تشکیل می‌دهند اجباری کردن کلاه ایمنی و فرهنگ‌سازی از طریق همایش‌ها در استفاده از کلاه ایمنی راه منطقی به نظر می‌رسد.

فلاح بابیان اینکه گاها عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و ایمنی همچنان آمار فوتی حوادث ترافیکی را در شهرستان میبد بالابرده و خانواده‌ها را عزادار کرده است افزود: از 23 تا 28 آبان ماه هفته ایمنی، یک روز در استان به‌عنوان قربانیان ترافیک نام‌گذاری شده است که برگزاری همایش فرهنگ ترافیک در این روز تأثیر فراوانی می‌تواند در شهرستان به‌جا بگذارد.

آگاهی بخشی پلیس راهور در مساجد و مدارس، برگزاری دوره آموزشی ترافیک به داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش قربانیان ترافیک، آشنایی روحانیون و ائمه جماعات با مسائل فرهنگ ترافیک، رفع سد معبر از سوی شهرداری از مصوبات این جلسه بود.




آدرس کوتاه :