به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب برگزارشد؛

همایش بانوی آب در روستای مهرآباد بخش مرکزی میبد


به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصر آب همایش بانوی آب با حضور فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین در روستای مهرآباد بخش مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصر آب همایش بانوی آب با حضور «حسین فلاح» فرماندارمیبد،، «محمدجواد احمدی» بخشدار مرکزی، «فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، «محمد فاتحی» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و جمعی از مسئولین و بانوان در آموزشگاه میررکنی روستای مهرآباد بخش مرکزی برگزار شد.

فرماندارمیبد در این همایش با اشاره به اینکه مصرف بهینه آب به دنبال فرهنگ‌سازی و توجه به داشته‌هایی که قبلاً داشته‌ایم انجام می‌گیرد، گفت: اما متأسفانه گاهی چنان مصرف بی‌رویه آب‌داریم که عدم مدیریت آن ما را به بحران دچار خواهد کرد.

حسین فلاح افزود: در کشاورزی باوجود تلاش‌های جهاد کشاورزی بازهم محصولات پرآب خواه کشت می‌شود، در منازل نیز به مدیریت مصرف آب توجه نمی‌شود مدیریتی که شاید با عوض کردن شیر آب خراب و نیز کم آب مصرف کردن در شستشوی ظروف و…می‌تواند انجام گیرد.

وی گفت: بانوان نقش تأثیرگذاری در بهینه مصرف کردن آب‌دارند و می‌توانند با مدیریت مصرف آب را کاهش دهند و همچنین پیام‌رسان بهینه مصرف کردن آب در کنار دیگر اقشار جامعه نظیر روحانیون، معلمان، پزشکان و… باشند.

«فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده نیز در این همایش گفت: بانوان بافرهنگ سازی مصرف بهینه آب با شروع از اعضای خانواده و یاددادن نحوه صحیح مصرف کردن آب به آن‌ها به‌طور یقین در یک جامعه پویا و سالم نقش مهمی خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد نیز گفت: مجزا کردن آب شرب از آب آبیاری فضای سبز در روستاهای میبد به همت دهیاری ستودنی است.

اجرای سرود و نقاشی، تجلیل از مشترکین کم‌مصرف آب روستای مهرآباد و برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بانوان از دیگر برنامه‌های همایش بانوی آب بود.


آدرس کوتاه :