فرماندارمیبد:

هزینه‌ها باید در محورهای موردنیاز شهرستان به کار گرفته شود


فرماندارمیبد در نشست شورای آموزش‌وپرورش که در آموزشگاه استثنایی عقیل این شهرستان برگزار شد از پا به کاری و همدلی صاحبان صنایع در انجام پروژه‌های خیری قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح بابیان اینکه روحیه خیری مردم شهرستان میبد ریشه در اعتقادات دینی و معنوی آن‌ها دارد افزود: مردم شهرستان میبد در ایام و مناسبت‌های مختلف مذهبی سر از پا نمی‌شناسند و تمام داشته‌های خود را در خدمت خالصانه و بی‌ریا به خلق به کار می‌گیرند.

فلاح تصریح کرد: اما باید این هزینه‌ها در ابعاد مختلف در محورهای موردنیاز شهرستان هم مدیریت و به کار گرفته شود.

فرماندارمیبد با اشاره به افزایش جمعیت دانش‌آموزی شهرستان میبد در سال‌های آینده به احداث 10 آموزشگاه در هرسال گفت: با تشکیل یک کمیته برنامه‌ریزی با کمک صاحبان صنایع باید درزمینهٔ احداث مدارس جدید و تعمیر و بازسازی مدارس فرسوده تلاش شود.

فلاح توسعه فضای آموزشی مدرسه استثنایی عقیل و ایجاد فضای ورزشی ویژه معلولین در این مکان تأکید کرد و افزود: زمین مناسب برای توسعه این فضای آموزشی وجود دارد و امیدواریم که این مجموعه آموزشی و ورزشی با حضور خیرین پا به کار و همدل تا پایان سال تحقق پیدا کند.

امام‌جمعه میبد هم در این نشست بر توجه به کرامت خانواده‌ها و دانش آموزان استثنایی تأکید کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه ابعاد خدمتی که اینجا می‌شود نباید کم گرفت تصریح کرد: گاهی از میان همین دانش آموزان و نابینایان به همت افرادی مثل شما شخصیت‌های بزرگ تاریخی پیداشده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استثنایی استان هم با ارزیابی مثبت عملکرد شهرستان میبد در آموزشگاه استثنایی به رسالت این سازمان در حوزه ارائه خدمات آموزشی، پرورشی و توان‌بخشی در گروه‌های مختلف دانش آموزان استثنایی پرداخت و گفت: دانش‌آموزانی که دارای معلولیت‌های بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی، اختلاط یادگیری و چند معلولیتی هستند در سطح استان در 32 آموزشگاه به آن‌ها خدمات ارائه می‌شود.

پایدار برتری دانش آموزان استثنایی در حوزه‌های درسی، فرهنگی، ورزشی و هنری را نشانه تلاش و همت مدیران و مربیان و استعدادهای بالقوه آن‌ها خواند.

وی از افزایش ورود 30 درصدی دانش آموزان به مدارس استثنایی در استان گفت: میانگین کشوری 10 تا 15 نفر است درحالی‌که این میزان در استان به 30 درصد افزایش‌یافته است.

پایدار کمبود فضای آموزشی و فرسوده بودن فضاهای آموزشی فعلی را از چالش‌های مهم آموزش‌وپرورش استثنایی استان عنوان کرد و گفت: توسعه فضاهای آموزشی و تأمین امکانات و تجهیزات مدارس استثنایی نیاز به حمایت مسئولین و خیرین دارد.


آدرس کوتاه :