فرماندارمیبد در بازدید از تعاونی‌های موفق:

هزار و 900 فرصت شغلی از طریق تعاونی‌ها در میبد ایجادشده است


فرماندارمیبد همزمان با هفته تعاون و در بازدید از تعدادی از تعاونی‌های موفق این شهرستان از ایجاد هزار و 900 فرصت شغلی از طریق تعاونی‌ها در شهرستان میبد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح با بین اینکه در قانون اساسی اقتصاد ایران بر سه‌پایه دولتی، خصوصی و بخش تعاون استوارشده است افزود: گاهی بخش تعاون فراتر از بخش خصوصی در امر تولید و خدمات و عرصه‌های دیگر حضور دارد.

فلاح تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی که از سوی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان صورت گرفته است امروز در شهرستان میبد 350 تعاونی در بخش‌های مختلف خدماتی، کشاورزی و صنعتی و آموزشی وجود دارد.

فرماندارمیبد با اشاره به اینکه از این تعداد 150 تعاونی فعال هستند گفت: تابه‌حال هزار و 900 فرصت شغلی از طریق این تعاونی‌ها در شهرستان میبد ایجادشده است.

فلاح با اشاره به موفقیت شرکت‌های تعاونی در شهرستان میبد گفت: تعدادی از شرکت‌های تعاونی در عرصه تولید و خدمات شهرستان میبد جایگاه خوبی در سطح استان پیداکرده‌اند.

وی بابیان اینکه بعضی به کار تعاونی اعتقادی ندارند افزود: اگر همدلی و همفکری و مشارکت، اساس کار تعاونی باشد قطعاً شاهد رشد و توسعه روزافزون تعاونی‌ها خواهیم بود.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی میبد هم بابیان اینکه تعاونی‌ها یکی از زمینه‌های اشتغال‌زایی برای افراد فارغ‌التحصیل به‌ویژه بانوان است گفت: اگر گروهی از افراد فارغ‌التحصیل و بانوان در تخصص‌های مشترک در قالب تعاونی دربیایند می‌توانند گام‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف بردارند.

علایی در ادامه با اشاره به عملکرد این اداره گفت: شهرستان میبد درزمینهٔ برگزاری دوره آموزش رایگان به اعضای شرکت تعاونی‌ها در سال گذشته رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بر فعالیت‌های تعاونی‌ها نظارت دارد و جایگاه خوبی را در این حوزه کسب کرده است.


آدرس کوتاه :