استاندار یزد در جلسه شورای اداری شهرستان میبد:

هدف دور جدید تحریم‌ها سرمایه اجتماعی کشوراست


استاندار یزد در جلسه شورای اداری شهرستان میبد، گفت: در دور جدید تحریم‌ها، دشمن سعی دارد سرمایه اجتماعی کشور را با اعمال فشارهای اقتصادی و نیز از بین بردن اعتماد عمومی جامعه با به کار بردن انواع دسیسه‌ها در حوزه‌های مختلف مورد هدف قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، شورای اداری شهرستان میبد با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد،،"حجت‌الاسلام محمد آقا اعرافی" امام‌جمعه موقت، "کمال دهقانی" نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، "حسین فلاح" فرماندارمیبد،"عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

استاندار یزد در این جلسه، گفت: ویژگی بارز شهرستان میبد دارا بودن سرمایه اجتماعی به‌عنوان یکی از دست آورد های انقلاب است.

محمدعلی طالبی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی جوشش سرمایه اجتماعی در کشور بود افزود: با نگاه به دوران انقلاب اسلامی و مقطع پیروزی آن می‌توان شکل‌گیری سرمایه اجتماعی را در کل کشور به‌یک‌باره دید و گرچه این جوشش به‌یک‌باره به وجود آمد اما سالهای سال در اوج قرار داشت.

طالبی خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی ما را از بحران‌های دوره ابتدایی انقلاب عبور داد، همچنین مددکار ما در دوران پرفروغ دفاع مقدس بود و باعث شد مقاومت و تحمل ما در برابر توطئه‌های ظالمانه دشمنان که می‌خواهند ما را از ادامه مسیر بازدارند، افزایش یابد.

وی افزود: درحالی‌که دشمن می‌خواهد بابی پشتوانه کردن ما به هدف خود برسد وظیفه ما افزایش امید نسبت به آینده است و اگر در مسیری گام برداریم که عمل و حرف ما موجب ناامیدی مردم شود در زمینی که دشمن فراهم کرده در جهت اهداف وی فعالیت کرده‌ایم.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان گفت: همان‌طور که انقلاب با اتکا به وحدت و انسجام جامعه و سرمایه اجتماعی آن پیروز شد، امروز هم راه عبور ما از مشکلات و مصائب و تحمل آن‌ها بالا بردن اعتماد و افزایش امید در جامعه است گرچه ضعف‌هایی وجود دارد و میراث دار مشکلات بزرگی هستیم که در طول سالهای گذشته بر ما تحمیل‌شده بازهم می‌توانیم امید خود را به آینده زنده نگه‌داریم و با جدیت و تلاش با خدمت صادقانه به مردم و پاسخگویی مسئولانه شرایط برای حفظ قوام و انسجام جامعه فراهم کنیم.

استاندار یزد همچنین اولویت اول خود در استان را برطرف کردن موانع بر سر راه اشتغال، فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها بدون هیچ‌گونه محدودیت برشمرد.


آدرس کوتاه :