خطیب جمعه میبد:

نیازهای اساسی مردم با هر تدبیری باید تامین شود


امام جمعه میبد با تاکید بر مهار قیمت ها و اعمال نظارت قوی بر بازار تصریح کردند : برای تامین نیازهای اساسی مردم تلاش مضاعف و مدیریت جهادی لازم است و باید هر طور شده با ایجاد کارگاهها و فعالیت های اقتصادی ، ایجاد اشتغال و تولید را توسعه داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل ازمیبد آدینه ، امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به شرایط اقتصادی و کاملا ویژه کشور در مقابل جبهه استکبار گفتند : جبهه استکبار همه در مقابل ملت بزرگ ایران جمع شده اند تا شکوه ، اقتدار ، عظمت ، نفوذ و قدرتی که این ملت دارد را بشکند.

حضرت آیت الله اعرافی تصریح کردند : برای شکستن این شکوه هم دشمنان ، نخست اقتصاد و در محورهای دیگر ، قدرت دفاعی ، امنیت کشور و جبهه مقاومت را هدف گیری کرده است .

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه باید مسئولان و همه بیایند گره ها را باز کنند گفتند : در کنار تحریم های سنگین دشمن باید خود مردم و مسئولین وارد میدان شده و ضعف ها را برطرف کنند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، احتکار را خیانت بزرگ برای ملت در شرایط فعلی خواندند و افزودند : اصلا شایسته نیست شاهد احتکار باشیم چرا که این خیانت بزرگ به ملت در یک شرایط بسیار ویژه است .

مدیر حوزه های علمیه کشور گفت : از سوی دیگر نظام و مسئولان باید طراحی شان این باشد که زندگی پایه مردم مخصوصا قشر متوسط به پایین با هر تدبیری که هست تامین شود.

امام جمعه میبد با تاکید بر مهار قیمت ها و اعمال نظارت قوی بر بازار تصریح کردند : برای تامین نیازهای اساسی مردم تلاش مضاعف و مدیریت جهادی لازم است و باید هر طور شده با ایجاد کارگاهها و فعالیت های اقتصادی ، ایجاد اشتغال و تولید را توسعه داد.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کردند : امروز بانک ها بیش از گذشته باید در ارائه تسهیلات به کارآفرینان تلاش کنند .

امام جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود گریزی هم به حوزه های انتخاباتی استان زدند و گفتند : منطق شهرستان میبد در زمینه حوزه انتخاباتی پسندیده است و آن این است که برای تامین عدالت در حوزه های انتخاباتی در مرحله اول افزایش 2 نماینده ضروری است .

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه نباید شهرهای با فاصله جمعیت را اضافه به یک شهر بزرگ کنند تصریح کردند : در استان دو شهر میبد و اردکان با حدود یکصد هزار نفر جمعیت هستند و شهرهای دیگر با همه بزرگی و عظمتی که دارند جمعیت های کمتری دارند .

ایشان افزودند : ترکیب یک شهر با جمعیت کمتر با شهری که جمعیت بالاتری دارد بی عدالتی است و شش ، هفت شهر استان هستند که الحاق آنها به یک شهر بزرگ موجب تضیع حقشان می شود.

امام جمعه میبد گفتند : واقعا شهرستان تفت را محترم می شماریم ولی تجربه نشان داده است همراهی آن با شهر بزرگتر آنها را از نماینده محروم می کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند : شرایط میبد شرایطی است با جمعیت بالای صد هزار نفر ، با الحاق ندوشن و تاسیس بخش ها که کار مهمی بود و این توسعه جغرافیایی وسیعی و صنعت و میراث فرهنگی و تاریخی و ظرفیت هایی که دارد ؛ بدون اینکه تعرضی به جای دیگر داشته باشیم ، عدالت اقتضا می کند شهرستان میبد به تنهایی یک نماینده داشته باشد .

حضرت آیت الله اعرافی سالروز شهادت آیت الله طالقانی ، آیت الله مدنی چهره همراه و هم پای امام و یاد شهیدان هفده شهریور را گرامی داشتند.

امام جمعه میبد حادثه هفده شهریور را یک روز تاریخی و نقطه سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب خواندند و گفتند : در این روز علما و مردم و جوانان در تهران در برابر دژخیمان سینه سپر کردند و یک گام بزرگ به سمت غلبه بر مزدوران استکبار و رژیم ستم شاهی برداشتند.

مدیر حوزه های علمیه کشور باگرامی داشت هفته تعاون هم گفتند : تعاون یک امر مهم در اقتصاد ماست و یکی از سه ضلع اقتصاد ما در قانون اساسی محسوب می شود.

ایشان گفتند : در کنار بخش خصوصی ، کار تعاونی ها بسیار مهم شمرده شده است و در طول دهه گذشته هم اقدامات خوبی در توسعه تعاونی ها انجام و گام های بزرگی برداشته شده است که یکی از دستاوردهای ما هزاران تعاونی با اشتغال نسبتا خوب در کشور است ؛ اما با آنچه که در قوانین پیش بینی شده است و جایگاهی که تعاونی باید در اقتصاد کشور داشته باشد هنوز فاصله داریم.

آیت الله اعرافی تعاونی را اجتماع افکار و اندیشه ها و سرمایه برای تولید و اشتغال بیشتر دانستند و گفتند : در کنار این تولید و اشتغال در تعاونی نکته عدالت وجود دارد .

ایشان خاطرنشان کردند : کسانی که نمی توانند به صورت شخصی وارد عرصه های مهمی در صنعت و خدمات و فعالیت های اقتصادی شوند ، باید به سمت تعاونی ها بروند و با تشریک مساعی ، هم افزایی و همراهی با یکدیگر اقتصاد را به پیش ببرند و سطح زندگی اجتماعی بالا رود.

خطیب جمعه میبد گفتند : تعاونی یک امر مهم از لحاظ اسلامی انسانی و عدالت اجتماعی است که در اقتصاد نقش مهمی دارد و باید هم بانک ها به تسهیلات آنها توجه کنند و هم مسئولین تاسیس شرکت های تعاونی را به ویژه برای جوانان و نخبگان در قالب های علمی و فناوری های مختلف تسهیل کنند تا فرهنگ تعاونی در میان جوانان ما شکل بگیرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه جوانان ما فکر این نباشند که پشت میزی بنشینند یا کار اداری پیدا کنند گفتند : باید جوانان خودشان این فرهنگ دانش و اندیشه کار و تلاش را در جامعه نهادینه کنند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه در شهرستان میبد قدم های نسبتا خوبی در زمینه تعاونی برداشته شده است افزودند : بیش از 300 تعاونی با 2هزار و یکصد نفر اشتغال در شهرستان داریم که امسال ، چهار تا از این تعاونی ها در استان برتر شناخته شده اند و یکی از این تعاونی ها حدود 13 میلیون یورو ارزآوری به کشور داشته است .

امام جمعه میبد تاکید کردند : امروز صادرات و تولیدی که بتواند باعث ورود ارز به کشور شود بسیار استراتژیک است .

ایشان با بیان اینکه سال 96 ، 11 میلیارد تومان تسهیلات با سود کم به تعاونی ها پرداخت شده است گفتند : امسال هم حدود 7 میلیارد تومان پیش بینی شده است که امیدواریم در جهت توسعه تعاونی ها این امر محقق شود.
آدرس کوتاه :