مهندس سبز میدانی :

نگاه دولت به صنایع دستی نگاه توسعه ای در قالب واگذاری به بخش خصوصی است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از روابط عمومي جهاد دانشگاهي ) مهندس سبز میدانی ، مدیر کل دفتر آموزش و تولید سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی طی سفری ۵ ساعته ازآثار تاریخی فرهنگی شهرستان میبد بازدید نمود.
مهندس سبز میدانی :


 

وی سپس در جمع اعضاي جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی میبد گفت: نگاه دولت به صنایع دستی نگاه توسعه ای در قالب واگذاری به بخش خصوصی است.وی افزود راهکارهایی جهت توسعه مشاغل خانگی بالاخص در اعطاء تسهیلات بانکی از سوی اداره کل میراث استانها در نظر گرفته شده است که بزودی اجرائی خواهد شد . 

 

 در این بازدید که باحضور معاون اداره کل توسعه و ترویج، معاون اداره کل بازرگانی ومسئولان استانی سازمان میراث فرهنگی انجام شد.مدیر جهاددانشگاهی میبد ضمن تشریح فعالیتهای خانه زیلو به ضرورت توجه جدی دولتمردان بخصوص سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به زیلو وسایرظرفیت های میراثی میبد واستان یزدتأکید کرد.

وی افزود :هنرصنعت زیلوی میبد قابلیت ارائه و رقابت را در بازارهای جهانی داراست و در صورت حمایت متولیان امر می تواند گام مؤثری در ایجاد صنایع پاک و افزایش مشاغل خانگی در سطح استان و کشور بردارد. محسن زاده ابراز امیدواری کرد این بازدید سرآغازی  بر حمایت و همکاری هر چه بیشتر اداره کل میراث فرهنگی استان با خانه زیلوباشد.درپایان از سوی کارشناسان خانه زیلو از نحوه بافت ومراحل تولید زیلو گزارشی به بازدیدکنندگان ارائه شد.
آدرس کوتاه :