فرماندارمیبد:

نگاه تک‌قطبی در سرمایه‌گذاری شهرستان را با چالش‌های جدی مواجه کرده است


فرماندارمیبد به آسیب‌های صنعت کاشی و سرامیک و رکود بازار اشاره کرد و گفت: متأسفانه درگذشته به علت ورد غیر کارشناسی به این صنعت به‌عنوان صنعت تک‌قطبی در شهرستان میبد و نداشتن استراتژی صحیح، با آسیب جدی در این زمینه مواجه هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه شورای اداری شهرستان عصر دیروز با حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور حجت‌الاسلام‌والمسلمین انصاری، مسئولین ادارات و نهادها، نخبگان و صنعتگران در سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد.

حسین فلاح افزود: امیدواریم با کمک دولت در این سفر راهکارهای مناسبی برای برون‌رفت از این مشکل پیدا شود تا هم صنعتگران و کارفرمایان و هم همه‌کسانی که در این صنعت به‌نوعی مشغول هستند گره کارشان باز شود.

فلاح در ادامه بابیان اینکه سال 94 سال همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت بود افزود: امسال ملت بزرگ ایران در دو آزمون بزرگ راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند حماسی سیاسی و باشکوهی را خلق کردند.

وی حضور حداکثری و بالای 82 درصدی مردم میبد در انتخابات هفتم اسفند را نشانگر دلسوزی و پایبندی مردم به‌نظام و کشور عنوان کرد و گفت: از کاندیداها هم که در این دوره به شیوه منصفانه و منطقی با همدیگر به رقابت پرداختند تشکر می‌کنم.

فرماندارمیبد تصریح کرد: با نگاه نزدیکی که دکتر دهقانی فیروزآبادی منتخب مردم تفت و میبد به دولت تدبیر و امید دارد و ساختاری که در مجلس شکل خواهد گرفت قطعاً شاهد توسعه و آبادانی در کشور خواهیم بود.

فلاح با اشاره به نگاه خوبی که دولت تدبیر و امید دارد و تعاملی که با نظام بین‌الملل شکل‌گرفته است گفت: گروه‌های اقتصادی زیادی تمایل روابط تجاری و اقتصادی با ایران دارند و کشور به سمت رشد و شکوفایی اقتصادی درحرکت است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بخش میراث فرهنگی و گردشگری میبد هم گفت: شهرستان میبد با بیش از 600 هکتار بافت تاریخی منحصربه‌فرد ازجمله در حوزه صنایع‌دستی، زیلو، سفال، کار بافی، شرایط خوبی در عرصه بین‌المللی دارد.

فرماندارمیبد آموزش عالی را یکی دیگر از محورهای توسعه این شهرستان برشمرد و گفت: مراکز آموزش عالی میبد به سمت کیفی سازی درحرکت است و در این زمینه تربیت نیروی انسانی به‌عنوان سرمایه اصلی کشور نقش مهمی دارد و جز شهرستان‌هایی هستیم که در 21 سال گذشته در کنکور سراسری رتبه نخست را در سطح کشور کسب کردیم.

 
آدرس کوتاه :