فرماندارمیبد:

نگاه ارزشمند آیت‌الله اعرافی به حوزه میراث قابل‌تقدیر است


فرماندارمیبد در نشست شورای فرهنگ عمومی با اشاره به نگاه ارزشمند آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه شهرستان به میراث فرهنگی و صنایع‌دستی این شهر، گفت: این نگاه ارزشمند قابل‌تقدیر و مؤثر در هر فرآیندی در این حوزه بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حضور"آیت‌الله اعرافی" مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام‌جمعه شهرهای قم و میبد، "حسین فلاح" فرماندار و جمعی از مسئولین در بیت مرحوم آیت‌الله اعرافی (ره) برگزار شد.

فرماندارمیبد در این نشست با اشاره به نگاه ارزشمند آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه شهرستان به میراث فرهنگی و صنایع‌دستی این شهر، گفت: این نگاه ارزشمند قابل‌تقدیر و مؤثر در هر فرآیندی در این حوزه بوده است که البته حساسیت‌ها و دغدغه‌هایی هم در این مسیر وجود دارد و باید به آن توجه شود.
حسین فلاح تصریح کرد: زمانی بافنده زیلو در میبد به تعدادی اندک حدود هفت‌تا هشت نفر رسیده بود و با اقدامات انجام‌شده در حال حاضر شاهد فعالیت حدود 300 نفر زیلوباف، توسعه و رونق زیلو و جهانی‌شدن آن هستیم.

فلاح افزود: باید تلاش شود با استراتژی بلندمدت، بافت زیلو در ابعاد بزرگ و نیز استفاده از فرصت‌ها در این حوزه موردعنایت قرار گیرد.
وی با اشاره به ایجاد خوشه زیلو با حدود 800 میلیون تومان سرمایه‌گذاری گفت: این طرح با همکاری شرکت شهرهای صنعتی و جهاد دانشگاهی در حال آماده‌سازی است.

فرماندارمیبد همچنین در دستور کار قرار دادن حدود 2 میلیارد تومان تسهیلات چهار درصد توسط صندوق کارآفرین امید جهت ارائه به زیلوبافان اشاره و تصریح کرد: با همراهی‌های دیگر مسئولین و مردم که در حوزه هنر صنعت زیلو کردند اتفاق‌های خوب و میمون در این حوزه افتاده است.

در این نشست به لزوم ارتباط بیشتر صنایع و دانشگاه‌ها، اجرای طرح‌های آفتابگردان در مدارس و طرح حقوق شهروندی در سطح ادارات در رعایت عفاف و حجاب اشاره شد.

در پایان این نشست تندیس ثبت جهانی زیلو و لوح تقدیر و تشکر به امام‌جمعه و فرماندارمیبد اهدا شد.


آدرس کوتاه :