معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد:

نژاد بز مورسیا ارتقا یافته و اقتصادی است


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در جلسه هماهنگی توزیع تسهیلات بز مورسیا در شهرستان میبد گفت: بز مورسیا به دلیل داشتن طاقت گرما و کوچک اندام بودن و نیز کم‌خوراک بودن نسبت به شیری که می‌دهد، به‌عنوان یک بز اقتصادی و نژاد ارتقا یافته بز برای استان‌هایی مانند یزد پیشنهاد داده‌شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه هماهنگی توزیع تسهیلات بز مورسیا در شهرستان میبد با حضور «سید مسعود عظیمی» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد، بخشداران شهرستان و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد در این جلسه گفت: با همکاری شرکت تعاونی دامداران یزد و جهاد کشاورزی یزد و پذیرش ریسک یک محموله یک هزار 200 تایی بز مورسیا شامل یک هزار و 160 بز ماده و 40 بز نر وارد استان یزد شد و در یک نقطه قرنطینه شد و زادآوری آن‌ها به مردم داده شد.

سید مسعود عظیمی در ادامه قرنطینه کردن بزها را به دنبال بیماری‌های دامی ذکر کرد که ممکن است بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان باشد.

معاون استاندار یزد از فرماندارمیبد درخواست تأمین مالی این پروژه برای کمک به اقتصاد خانواده و سلامت افراد و نیز درخواست تنظیم صورت‌جلسه اقتصاد مقاومتی در این زمینه کرد.

وی همچنین به رعایت فرمول تغذیه دام‌ها، زایمان هم‌زمان بزها و... اشاره و پروژه واردکردن و نگهداری بز مورسیا را پروژه‌ای خوب برای شهرستان میبد برشمرد و توصیه کرد که سهم تسهیلات نگه‌دارنده این بز برای ایجاد حس مالکیت بیشتر هیچ‌گاه صفر نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد همچنین درخواست راه‌اندازی استارت آپ در این حوزه با توجه به فواید اشتغال‌زایی که دارد، کرد.

در این جلسه نیز به تشکیل کارگروهی با حضور مسئولین ادارات مرتبط با محوریت جهاد کشاورزی اشاره شد.


آدرس کوتاه :