مدیرکل میراث فرهنگی یزد تأکید کرد:

نمود واقعی و مردمی نمودن رویداد ثبت جهانی زیلو


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد در پنجمین نشست ثبت جهانی زیلو میبد بر واقعی نشان دادن هنر صنعت زیلوبافی و مردمی نمودن رویداد ثبت جهانی زیلو تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بعدازظهر روز سه‌شنبه 24 مهرماه پنجمین نشست ثبت جهانی زیلو میبد با حضور "حسین فلاح" فرماندارمیبد،"علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، "مصطفی فاطمی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، "ویدا تو حدی" مشاور معاون صنایع و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، جمعی از مسئولین و فعالین حوزه زیلوبافی در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد در این نشست، ضمن تشکر از همه‌کسانی که در ارتباط با ثبت جهانی زیلو فعالیت نموده‌اند، اظهار نمود لازم است، نشان داده شود که صنعت زیلو در شهرستان میبد، صنعتی سیار و به‌عنوان اقتصاد محلی کاملاً پویایی است.

مصطفی فاطمی افزود: مسئولین نیز که آشنایی به این هنر صنعت دارند، خوب است خود نیز در راستای ترویج این هنر به آن روی آورده و به بافت آن بپردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد با اشاره به روندی که باید برای جهانی‌شدن زیلو طی شود، به انجام تبلیغات در این حوزه از طریق نصب بیلبورد، المان، به راه انداختن کمپین‌های تبلیغاتی، تبلیغات در فضای مجازی، آماده‌سازی فضاهای فیزیکی و ساماندهی مسیر بازدید ارزیابان توصیه نمود.


آدرس کوتاه :