نمایشگاه تخصصی زیلو و زیرانداز برگزار می‌شود


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد گفت: یازدهمین نمایشگاه صنایع‌دستی باحضور شهرستان میبد در زمینه زیلوبافی از 22 تا 26 آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه هماهنگی نمایشگاه تخصصی زیلو و زیرانداز به ریاست"علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در این جلسه با اشاره به اینکه میبد مهد زیلو و سفال است، گفت: لازم است با شرکت در نمایشگاه‌های مختلف توانمندی خود در این رشته‌ها و دیگر صنایع‌دستی نشان دهیم.

علیرضا ابوالحسنی افزود: با توجه اینکه یازدهمین نمایشگاه صنایع‌دستی در استان یزد برگزار می‌شود، ما باید با شرکت در این نمایشگاه و نمایشگاه‌های دیگر نشان دهیم که درزمینهٔ صنایع‌دستی به‌خصوص در رشته‌های زیلو، سفال و کار بافی با توانمندی و جایگاهی که شهرستان میبد دارد، حرف برای گفتن داریم.

کارشناس پیگیری‌های فرمانداری میبد به زمان برگزاری نمایشگاه تخصصی زیلو و زیرانداز که از 22 تا 26 آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه 8 غرفه با مساحت 100 مترمربع از 17 غرفه به مساحت 200 مترمربع که به‌کل صنایع‌دستی میبد اختصاص داده‌شده، به زیلوبافان اختصاص داده‌اند.

جواد حمیدیان افزود: هزینه این غرفه‌ها رایگان است و زیلوبافان و فعالین در حوزه زیلوبافی و سایر صنایع‌دستی می‌توانند، در این نمایشگاه و همچنین در نمایشگاهی هم که بعد از برگزاری نمایشگاه یزد در زاهدان برگزار خواهد، شرکت کنند.

در این نشست به لزوم توجه داشتن به کیفیت صنایع‌دستی برای عرضه در نمایشگاه، چگونگی فضاسازی و چیدمان غرفه‌ها و نیز برگزاری شب شهرستان با حضور گروه موسیقی محلی و دیگر هنرمندان شهرستان در نمایشگاه یادشده، اشاره گردید.

لازم به ذکر است زیلو ، سفال ، کار بافی و مو تابی از صنایع‌دستی شاخص میبد به شمار می‌رود.


آدرس کوتاه :