نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در روستای رکن‌آباد میبد افتتاح شد


همزمان با هفته وحدت نمایشگاه اقتصاد مقاومتی از صنایع‌دستی و توانمندی‌های بانوان روستای رکن‌آباد شهرستان میبد در آموزشگاه دخترانه این روستا گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، این نمایشگاه که به مدت یک هفته در آموزشگاه دخترانه  ام‌البنین رکن‌آباد برپاشده است تا شانزدهم آذر دایر است.

 

بخشدار میبد در حاشیه این نمایشگاه گفت: بخشداری مرکزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، طرح آفتاب و امید را در روستاهای مرکزی در دست اجرا دارد.

محمد شیبانی افزود: با اجرای این طرح خانواده‌های روستایی می‌توانند در ماه به‌طور متوسط 2 میلیون تومان درآمد داشته باشند.

شیبانی بابیان اینکه اشتغال بانوان از اولویت‌های ماست افزود: اولویت ما در شهرستان میبد و بخش مرکزی بومی‌سازی، استفاده از ظرفیت‌ها، صنایع‌دستی و صنایع کم آب خواه و محصولاتی که مبتنی بر توان فردی و دانش محلی است.

مسئول پایگاه بسیج رکن‌آباد هم گفت: این نمایشگاه دارای 7 غرفه است و در این غرفه‌ها صنایع‌دستی و توانمندی‌های بانوان کارآفرین روستای رکن‌آباد درزمینهٔ های کار بافی، چرم‌دوزی، عروسک، بافتنی، روغن‌گیری، عرقیجات و انواع بالش‌های کودکان و دوخت لباس و کاو رهای ارتشی کودکانه به نمایش گذاشته‌شده است.

خدیجه محمدی افزود: با برپایی این نمایشگاه علاوه بر معرفی توانمندی بانوان و بازاریابی برای عرصه صنایع‌دستی و محصولات، شناسایی فرصت‌ها و دیگر قابلیت‌های بانوان هستیم.

در افتتاح این نمایشگاه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، مدیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولین حضور داشتند.


آدرس کوتاه :