نشست مشترک فرمانداران و بخشداران استان برگزارشد


نشست مشترک فرمانداران و بخشداران استان با حضور استاندار یزد، معاونین استاندار، فرماندار و بخشداران میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، عصر روز دوشنبه هشتم مردادماه نشست مشترک فرمانداران و بخشداران استان با حضور استاندار یزد، معاونین استاندار و فرماندار و بخشداران میبد در سالن اجلاس فرمانداری شهرستان بافق برگزار شد.

"محمود زمانی قمی" استاندار یزد در این نشست بافق را شهری بااهمیت بیان کرد و گفت: این شهرستان در حوزه‌های صنعت و معدن، گردشگری و موقعیت استراتژیکی از جایگاه خوبی برخوردار است.

محمود زمانی قمی گفت: فرمانداران و بخشداران به‌عنوان نمایندگان دولت و هماهنگ‌کننده دستگاه‌ها وادارات از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و مسئولیت‌های متعددی موردتوجه آنان است.

زمانی قمی افزود: در شرایط کنونی کشور، ما نباید تحت تأثیر جنگ اقتصادی و تمام‌عیار بدخواهان نظام و جمهوری اسلامی قرار بگیریم و به‌عنوان یک نماینده صنعتی و معدنی، پیش‌قدم و در حوزه اقتصادی حتی در سطوح ملی باید مراقب باشیم.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: فرمانداران و بخشداران باید در میان مردم حضور پیداکرده و با آن‌ها گفت‌وگو کنند و با توجه به اینکه حل مشکلات همت بسیار می‌طلبد، هرکجا نتوانستیم باید باصداقت این موضوع را بیان و از مردم عذرخواهی کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار حاضر در جلسه پیرامون کمبود نیرو در دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه فرمانداری‌ها و اهمیت تکمیل چارت‌های اداری، اظهار داشت: به‌کارگیری نیروی جدید بدون ضابطه و قانون برای استخدام صورت نمی‌گیرد زیرا اجازه به انجام این امر نداریم، اما تلاش می‌شود با وضعیت فعلی فعالیت‌ها به شکل مناسبی دنبال شود.

استاندار یزد در پایان سخنان خود در پاسخ به موضوع اضافه شدن یک نماینده به حوزه انتخابی و نیز بررسی‌های لازم برای تفکیک حوزه‌های انتخابی جایگزین بیان کرد: معتقدم که باید در این زمینه تدابیری انجام گیرد چراکه اداره حوزه انتخابی با چند شهرستان و یک نماینده امری دشوار است.

لزوم مراقبت از کارگاه‌های تولیدی و بنگاه‌ها در استان، اشتغال، صیانت از واحدهای تولیدی، خدماتی و اقتصادی و ضرورت توجه مسئولان به کارآفرینان از دیگر مباحث مهم مطرح‌شده از سوی استاندار یزد خطاب به مسئولان بود.


آدرس کوتاه :