نشست مدیرکل دفتر امور بانوان استان با بانوان کارآفرین شهرستان میبد


نشست هم‌اندیشی بانوان کارآفرین شهرستان میبد با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نشست هم‌اندیشی بانوان کارآفرین شهرستان میبد با حضور " فاطمه دانش یزدی" مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و"علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در این جلسه بر همکاری فرمانداری وهم‌زایی دستگاه‌های اجرایی در راستای اعتلای اشتغال و لزوم ایجاد درآمد پایدار برای بانوان مطالبی اشاره نمود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز در این جلسه با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که بر تحکیم بنیان خانواده و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بانوان در پست‌ها و حوزه مختلف تأکید کرده‌اند؛ گفت: قرار گرفتن در چالش‌های کوچک و فراز و نشیب‌ها، باعث دور ماندن از توسعه‌یافتگی و استفاده از ظرفیت‌ها خواهد شد.

وی خاطرنشان نمود: نقش بانوان را در توسعه اقتصاد کشور نباید نادیده گرفت، بانوان به‌عنوان یک بانو، یک مادر و یک همسر، نقش مؤثری را در فرهنگ، اقتصاد و جامعه داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان در ادامه ایجاد روحیه خودباوری و پشتکار در بانوان را با محوریت ایجاد و راه‌اندازی صندوق‌های خرد روستایی را از دلایل موفقیت و اشتغال‌های خرد در جامعه هدف دانست و تصریح کرد: علاوه برحمایت های دولتی در تسهیلات ویژه اشتغال هم سویی بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند راهکار جدید در بهبود فضای کسب‌وکار گردد.

ایشان به استفاده از ظرفیت‌های تجارب مدیران موفق و بازاریابی را محوریت اصلی دانست که در همین راستا دفتر امور بانوان و خانواده طرحی را به‌عنوان آموزش در کسب‌وکار و بازاریابی در دستور کار خود دارد.

گفتنی است، در این جلسه ظرفیت‌ها و چالش‌های شرکت تعاونی بانوان کارآفرین میبد موردبررسی قرار گرفت.


آدرس کوتاه :