نشست خبری فرماندار میبد با اصحاب رسانه استان

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حسین فلاح در جمع خبرنگاران استان حضور و به تشریح دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در شهرستان میبد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، صبح روز شنبه ششم بهمن‌ماه نشست خبری فرماندارمیبد با اصحاب رسانه استان در استانداری یزد برگزار شد.

حسین فلاح در این نشست ضمن تشریح دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در شهرستان میبد، پاسخگوی سؤالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف و مرتبط با این شهرستان بود.

فرماندارمیبد در این نشست میزان اعتبار 19 پروژه شاخص آماده بهره‌برداری در ایام‌الله دهه فجر شهرستان را 103 میلیارد تومان اعتبارات دولتی و 170 میلیارد تومان اعتبار و سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی با همکاری مردم و بانک‌ها عنوان کرد.

حسین فلاح با اشاره به پیشرفت‌هایی که در حوزه درمان و دیگر حوزه‌ها در میبد به‌دست‌آمده، گفت: مردم به برکت خون شهدا با اعتمادی که داشتند و دارند تابه‌حال در پیشرفت اموری که حاصل‌شده همکاری و همراهی داشته‌اند.

فلاح گفت: میبد به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر بعد از مرکز استان با توجه به پیشرفت‌های صنعتی در شهر و تولیدکننده 35 درصد کاشی کشور در حال حاضر درزمینهٔ اشتغال 14 تا 15 هزار نفر، میبد مهاجرپذیر در حوزه اشتغال دارد که این اتفاق میمون و مبارک به برکت انقلاب اسلامی و همراهی مردم است که البته این امر به نظر منتقدین شاید هنر نباشد و به‌نوعی آسیب باشد، اما باید در نظر گرفت همه به‌نوعی در قبال کشور مسئول هستیم.

وی در ادامه اشاره کرد: آسیبی که وجود دارد مرتبط به نیروهای نخبه، کارآمد فنی و تحصیل‌کرده است که در حوزه کارگری شرایط اشتغال برایشان آن‌گونه که خود می‌خواهند فراهم نیست و باید موردتوجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به افق پنج‌ساله در حوزه آموزش‌وپرورش برای ساخت سالی 11 مدرسه در میبد، با تلاشی که شد تابه‌حال سالی 12 مدرسه خیری در میبد به همت خیرین، مردم و آموزش‌وپرورش ساخته‌شده است که نشان از اعتماد دارد.

فرماندارمیبد با اشاره به اینکه امسال، سال ورزش در میبد نام‌گذاری شده است، گفت: پروژه‌های ورزشی نظیر استخر شهیدیه و سالن‌های ورزشی در میبد بااعتباری حدود 9 و نیم میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

حسین فلاح تصریح کرد: درروند ثبت جهانی زیلو مردم همکاری خوبی داشته‌اند و در حوزه طرح سلامت نیز فعالیت‌های مؤثری انجام‌گرفته است.

فلاح با اشاره به اینکه میبد، شهر آسیاب‌ها است از پروژه‌های انجام‌شده در حوزه میراث فرهنگی در این شهرستان نظیر حمام‌ها و آسیاب‌های مرمت‌شده، ایجاد بوم گردی‌ها و... در حوزه گردشگری یادکرد که همراه با اشتغال‌زایی همراه بوده است.

وی یادآور شد: ما هنوز برای ایجاد کردن فرصت‌های شغلی به‌تمام‌معنا در حوزه گردشگری فاصله زیادی داریم که باید موردعنایت قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه تصریح کرد: اقدامات انجام‌نشده در حوزه میراث به‌مراتب بیشتر از اقدامات انجام‌شده است.

فلاح گفت: شهرستان میبد باصرفه جویی در مصرف آب با استفاده از کمترین میزان آب در بخش کشاورزی و صنعت اشتغال‌زایی کرده است که این اشتغال‌زایی در حوزه صنعت به‌مراتب بیشتر بوده است.

حسین فلاح در ادامه با ارائه آماری در حوزه‌های فرهنگی و درمانی میبد گفت: تعداد دانش آموزان میبد 20 هزار نفراست، همچنین این شهرستان بیمارستانی 219 تختخوابی با دارا بودن بخش‌های مختلف و تجهیزات درمانی پیشرفته، پلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی و نیز در هر کوی و برزن خانه‌های بهداشت را دارد.

فرماندارمیبد در پایان همچنین واحدهای فعال صنعتی در شهرستان را 300 واحد، تعداد افراد در حوزه زیلوبافی را 300 نفر و 400 در کارگاه‌های سفال و سرامیک برشمرد.