نشست خبری فرماندارمیبد با اصحاب رسانه برگزار شد

فرماندارمیبد در نشست با اصحاب رسانه این شهرستان گفت: امروز ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا از امنیت برخورداراست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، " حسین فلاح" دوشنبه‌شب 31 تیرماه در نشستی 2 ساعته، به سؤالات اصحاب رسانه شهرستان پاسخ گفت.

فرماندارمیبد در این نشست با اشاره به شرایط حساس اقتصادی کشور و تحریم‌های دشمن گفت: امروز ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا باوجود همه فشارها و تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی از امنیت برخورداراست.

حسین فلاح بابیان اینکه باید مثل 8 سال دفاع مقدس فانسقه ها را برای عبور از مشکلات اقتصادی محکم بست تصریح کرد: هر ایرانی باید در جایگاه خود، برای دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب و حفظ کشور در مقابل نقشه‌های دشمن، شبانه‌روز و جهادی عمل کند.

فلاح با اشاره به وضعیت روند پروژه‌های مختلف در شهرستان گفت: امسال برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی در شهرستان میبد حدود 22 میلیارد تومان تعریف کرده‌ایم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابیان اینکه در سال 96،3 میلیارد و 600 میلیون تومان به امر ورزش گذاشتیم که صد درصد آن محقق شده است؛ ورزش را یکی از مقوله‌های مهم نشاط جامعه خواند و افزود: پروژه‌های ورزشی خوبی را در شهرستان کلید زدیم.

وی از افتتاح استخر شهیدیه در ایام‌الله دهه فجر امسال خبر داد و گفت: خوشبختانه مشکل اعتباری این استخر حل‌شده است و قراراست در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان افزود: با پی گیری‌های از وزارت ورزش، مجموعه سالن ورزشی مصلی بزرگ‌ترین سالن ورزشی این شهرستان هم با یک میلیارد و 600 میلیون تومان و همچنین مشارکت اداره ورزش و جوانان استان و خیرین در حال انجام است.

حسین فلاح از کلید خوردن زمین چمن مصنوعی فوتبال توسط نهادهای مردمی و خیرین و بهره‌برداری از آن ظرف یک سال درمیبد خبر داد و گفت: علاوه بر آن زمین چمن مصنوعی فوتبال ندوشن و ورزشگاه شهدا هم از برنامه‌های است که ظرف هفته آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

فلاح با اشاره به تشکیل تیم فوتسال دسته 2 در شهرستان میبد گفت: تلاش داریم این تیم با ترکیب ورزشکاران بومی در شهرستان تقویت شود.

فرماندارمیبد گفت: در بخش کشاورزی هم برای سیستم‌های تحت‌فشار و بهسازی قنوات 6 و نیم میلیارد تومان اعتبار گذاشته‌شده است و اراضی روستاهای محمدآباد، حجت‌آباد، مهرآباد و رکن‌آباد به نحو مطلوب مدیریت‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش میراث هم حدود 2 ونیم میلیارد تومان اعتبار گذاشته‌شده است و با مشارکت میراث فرهنگی، شهرداری و دهیاری اتفاقات خوبی در این حوزه در حال رخ دادن است.

ایشان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بخش ندوشن هم گفت: باوجود همه مشکلات اقدامات خوبی در بخش ندوشن انجام‌شده است که احداث درمانگاه و پی گیری فاضلاب ازجمله این اتفاقات است.

در این نشست تعدادی از اصحاب رسانه دغدغه‌های خودشان را در بحث تعطیلی مجدد فولاد، عدم اجرای طرح جامع مجموعه میراثی لب خندق بیده، آلایندگی‌های صنعتی و مشکل تک‌محصولی کاشی، نبود زیرساخت‌های گردشگری و اقامت پایدار توریست، انتقادهای موجود در خصوص فاضلاب شهری و گرانی‌های به وجود آمده با فرماندار در میان گذاشتند و فرماندار در پاسخ به آن‌ها گفت: ما در این انقلاب و نظام بزرگ شدیم و باید پای همه سختی‌ها و مشکلاتی که بیشتر دشمنان آن را به وجود آوردند بایستیم و مقاومت کنیم.