فرماندار ميبد :

نشانه هاي به چالش افتادن امريكا در حوزه هاي اقتصادي و سياسي كاملا هويداست


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : فرماندار ميبد نشست مسئولان روابط عمومي ادارات و همچنين نشريات و سايتها با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي انقلاب و رهبر كبير انقلاب ايام در پيش رو را به ملت و مردم ايران را تبريك گفت .
فرماندار ميبد :


فرماندار ميبد تصريح كرد با پيروزي انقلاب اسلامي شاد  تحولات شگرفي در حوزه هاي : دين ، سياست خارجي ، مسلمانان و مستضعفان عالم ، مبارزه با فساد ، فرهنگ و آموزش عمومي ، فرهنگ و آموزش عالي ، علوم تحقيقات و فناوري ، نظامي ، بانوان ، مسائل اجتماعي ، سياسي بوديم كه اين امر به بركت نظام و انقلاب بوده است .
رجائي افزود : اگر نگاهي به قبل از انقلاب داشته باشيم شاهد حكومت پهلوي به نمايندگي امريكا نقش ژاندارمي آنها را در منطقه بازي مي كرد در آن زمان دو قطب شرق و غرب سرنوشت كشورها را رقم مي زدند . ما در منطقه تنها نقش محافظت و صيانت از منافع امريكتا و صهيونيزم جهاني را بازي مي كرديم . شاه به عنوان بالاترين شخص مملكت نماينده آنها بود و وي هر هفته بايد گزارش كار خود را به سفير امريكا مي داد و دستورات كاري را از وي مي گرفت . نزديك به 60 هزار مستشار امريكايي براي كشور ما تعيين تكليف مي نمودند .
وي اشاره داشت : مجلس و انتخابات در زمان رژيم گذشته فرمايشي بود ، ليكن پس از انقلاب 34 انتخابات را كه با ردي و نظر مردم بوده برگزار نموده ايم و در حال حاضر هيچ شخص و نهادي بدون انتخابات به قدرت نمي رسد و مردم از صفر تا صد نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را خود رقم مي زنند و اين مايه مباهات است كه ساختار سياسي ما كه وابسته بود به يك ساختار سياسي مبتني بر احكام الهي ومستقل تبديل شده و دكترين اين نظام بر اساس شعار استقلال آزادي جمهوري اسلامي محقق شده .
تنها كشوري كه مي تواند افتخار نمايد  كه مردم و مسئولانش بدون اتكا و بدون توجه به قدرتهاي بزرگ جرأت تصميم گيري دارند ايران اسلامي است و اين محقق نشد مگر به بركت خون 200 هزار شهيد انقلاب اسلامي .
يكي ديگر از دست آوردهاي انقلاب اسلامي اين بود كه ثابت نمود دين از سياست جدا نيست تا قبل از انقلاب دين را در احكام خلاصه مي نمودند و حكومت را در از آن خود مي دانستند . امام راحل تمامي افكار و كتابها و سخنرانيها و جوسازيهاي آنان را بر باد داد و عملا اثبات نمود اسلام و تشيع قدرت اداره جامعه اي را دارد و مي توانند حكومتي را بر اساس رأي مردم و بر مبناي ارزشهاي الهي در دنيا ايجاد كنند كه اين حكومت بعد از دوران حكومت كوتاه حضرت علي (ع) بي نظير است .
وي ياد آور شد : امام راحل (رض) عملا اسلام و تشيع را از انزوا خارج كرد و اين انقلاب مايه مجد و عظمت اسلام و تشيع در عالم هستي شد . وي افزايش توان شيعيان و خارج شدن آنها از انزوا بويژه حزب الله لبنان را از ديگر دست آورد هاي انقلاب اسلامي دانست . ايشان اشاره داشت روحيه مقاومت نيروهاي حزب الله لبنان توانست پنجمين ارتش دنيا را به زانو درآورد .
رجائي با توجه به پيش بيني حضرت امام در خصوص اتحاد جماهير شوروي و فروپاشي آن تصريح كرد نشانه هاي به چالش افتادن امريكا در حوزه هاي اقتصادي و سياسي كاملا امروز هويداست . وي ادامه داد بيداري اسلامي امروز مرهون انقلاب اسلامي ايران است اگر چه به ظاهر امريكا و اسرائيل مي خواهند اين انقلابها را به شكست سوق بدهند ليكن ملتها راه خود را پيدا كرده اند .  
فرماندار ميبد پيشرفتهاي علمي و آموزش را مرهون انقلاب دانست و بيان داشت : در استان يزد حتي يك دانشگاه نبود و تنها به دانشسراي عالي بسنده نموده بودند در حالي كه امروز ما در شهرستان ميبد 15 مركز علمي و آموزش عالي داريم و اين مايه افتخار نظام مقدس ماست .
پيشرفت هاي علمي ايران در زمينه هاي علوم مختلف از جمله نانو ، بيو ، هسته اي ، هوا فضا ، نظامي پزشكي در حال رقابت با دنيا مي باشد و در اغلب برنامه ها از دنيا هم جلوتر رفته و به نقاط بلند علمي رسيده است .
رجائي با اشاره به جنگ نرم دشمن بر عليه نظام گفت : دشمن در تمامي حوزه ها توان خود را به كار گرفته تا به وسيله جنگ نرم اين انقلاب را از پاي درآورد لذا ما بايد اين موقعيت حساس را درك نموده و دست آورده اي انقلاب را به نسل جديد منتقل نمائيم .
رجائي با اشاره به نقش روابط عمومي ها در ادارات و سازمانها خواستار همكاري روساي ادارات با روابط عمومي هاي مربوطه خود شدند .
فرماندار ميبد در اين زمينه بيان داشت روابط عمومي ها بايد به نقش ارزنده خود در خصوص ارتباط بين سازمان و مردم و بالعكس ايفاء نمايند و در اين راه مسئولان نيز همكاري لازم داشته باشند .
رجايي از نشريات نيز خواست انعكاس دهنده مسائل جامعه باشند و به تريبون شخص يا نهاد و اداره اي مبدل نشوند .  
 
 
آدرس کوتاه :