امام جمعه موقت شهرستان ميبد :

نرمش قهرمانانه سخن جدیدی نیست و مقام معظم رهبری در سال ۷۹ هم بر این مقوله تاکید داشتند


امام جمعه موقت میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته، با تحلیل بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران گفت: نرمش قهرمانانه سخن جدیدی نیست و مقام معظم رهبری در سال ۷۹ هم بر این مقوله تاکید داشتند.
امام جمعه موقت شهرستان ميبد :


حجت الاسلام محمدآقا اعرافی با اشاره به برداشت بعضی ها  از نرمش قهرمانانه به صلح تحمیلی گفت: منظور مقام معظم رهبری از نرمش قهرمانانه، دیپلماسی هوشمندانه و عزتمندانه در مقابل دشمن است؛‌ در عین پیش بردن نقشه راه انقلاب که همان مقاومت و عدم سازش در مقابل دشمن است؛‌ به صورت هوشمندانه در مذاکرات دیپلماتیک از نرمش برای پیشرفت کارهم بهره گرفت.
وی در ادامه با اشاره به سخنرانی های مقتدرانه رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سازمان ملل گفت: سخنان حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی در سازمان ملل بسیار ظریف و هوشمندانه بود که اقتدار ایران اسلامی را به نمایش گذاشت.
خطیب موقت نماز جمعه میبد، طرح جهان عاری از سلاح هسته ای و شیمیایی،‌ پرهیز از افراطی گری و خشونت در جهان، ناکارآمدی طرح جنگ غرب و حرکت به سمت صلح پایدار جهانی، تعامل سازنده و مثبت بین همه کشورها، ‌تاکید بر حقوق ملت مظلوم فلسطین و تاکید بر لزوم پذیرش حق غنی سازی انرژی هسته ای کشورمان را از نکات هوشمندانه رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سازمان ملل خواند و تصریح کرد: ما هرگز نیاز به سلاح کشتار جمعی نداریم اما با راه اندازی سانتی فیوژها حتما به غنی سازی نیاز داریم.
حجت الاسلام اعرافی در بخش دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد:  تحریم های غیرعادلانه دارویی، اقتصادی و حیاتی بر علیه ملت ایران از سوی استکبار، پرهیز از خشونت ساختاری بر علیه ملت فلسطین از دیگر بحث هایی بود که رئیس جمهور ایران در نیویورک بر آن تاکید داشت که امیدواریم با مذاکراتی که در سطح وزیران مابین کشورهای پنج بعلاوه یک در حال انجام است سازنده باشد.
امام جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به سخنان اوباما رئیس جمهور دمکرات امریکا در خصوص اعتراف به رسمیت شناختن ایران اسلامی در استفاده از انرژی صلح امیزهسته ای، دخالت امریکا در کوتادی ۲۸مرداد،‌ حق داشتن مردم مظلوم فلسطین از دولت مستقل،‌ براندازی نظام و فتوای مقام معظم رهبری در زمینه انرژی هسته ای را نشانه عجز دشمن دانست و افزود: به فضل الهی دشمن تا به حال نتوانسته نظام مقدس جمهوری اسلامی را براندازد و در آینده هم نخواهد توانست.
وی خاطرنشان کرد: اوباما در خصوص برداشتن تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، کمک تسلیحات جنگی به تروریست های سوریه و گزینه نظامی سخنی نگفت.
امام جمعه موقت میبد در ادامه اذعان اوباما در اجلاس سازمان ملل را نتیجه ۳۵ سال ایستادگی و مقاومت ملت ایران خواند و تصریح کرد: تمام اذعان دشمن در اجلاس سازمان ملل در اثر مقاومت و ایثار رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس، خون پاک شهداء،‌ عمل به فرامین امام راحل و مقام معظم رهبری و عدم سازش در برابر دشمن است که بعد از ۳۵ سال نتیجه داده است.
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی در ادامه، پنجم مهرماه، سالروز عملیات ثامن الائمه روز شکست حصر آبادان توسط رزمندگان شجاع ایران اسلامی را گرامی داشت و افزود: رزمندگان اسلام و شهدا بودند که ملت بزرگ ایران را به قله های شرف و عزت امروزی رساندند.
امام جمعه موقت میبد روز جهانگردی را گرامی داشت و افزود: شهرستان میبد از شهرهای تاریخی است که ۲۰۰ اثر تاریخی و ملی در این شهرستان به ثبت رسیده است و باید مسئولین کشور و استان و شهرستان در نگهداری این میراث بزرگ چندین هزار ساله را که نشانه هویت ملی و شناسنامه تمدن و فرهنگ این ملت است تلاش کنند.
وی گسترش زمین و بیرون آمدن زمین از زیر آب در کعبه الحرام را روز دحول الارض یعنی گسترش زمین بیان کرد و افزود: پیدایش زمین از زیر آب در کبعه الحرام به این معنی است که کعبه را ام القری نامیده اند و کسی که در این روز روزه بدارد ثواب ۷۰ روز بر او ثبت می شود.
امام جمعه موقت میبد، فرا رسیدن هفته نیکوکاری را گرامی داشت و با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت توصیه کرد: برای رفع نیازهای نیازمندان و دسترسی همه به کسب علم و دانش باید به کمک نیازمندان بشتابیم .
حجت الاسلام اعرافی همچنین یاد و خاطره شهیدان هاشمی نژاد، فلاحی ، فکوری ، نامجو ، کلاهدوز، جهان آرا را گرامی داشت و گفت: این سرداران شهید نقش مهم و تعیین کننده ای در پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات های ۸ سال دفاع مقدس داشتند.
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی در خطبه عبادی نمازجمعه این هفته شهرستان میبد هم به بحث رجعت در اسلام پرداخت و افزود: رجعت در لغت به معنای رجوع و بازگشت است که آیات و روایات عدیده ای در این باره وجود دارد.
امام جمعه موقت میبد افزود: به اعتقاد علمای بزرگ کلامی و فقهی، رجعت به معنی زندگی بعد از مرگ و قبل از قیامت است و انسان مومن در زمان ظهور امام عصر (عج) در بدن مادی و یا مثالی بر می گردد و به مدد امام می شتابد.
وی خاطرنشان کرد: البته در باره رجعت انسان به صورت بدن مادی یا مثالی اختلاف نظر وجود دارد اما باید گفت : حتی دشمنان قسم خورده اسلام هم بر می گردند تا توسط مسلمانان و یاران حضرت ولی عصر از آنها انتقام گرفته شود.
خطیب موقت نمازجمعه میبد با اشاره به تاریخ رجعت در اسلام گفت: رجعت در زمان پیامبر بود و خداوند به پیامبر فرمود: ای پیامبر، هیچ پیامبری مبعوث نمی شود مگر اینکه دوازده جانشین بر او قرار داده شود و این جانشینان ۱۲ گانه همان کسانی هستند که بعد از مرگ ، برای ولایت امت است و این همان وعده الهی است که رجعت است.
آدرس کوتاه :