نخستین دستگاه چمفراسکورینگ کشور در میبد ساخته شد

برای نخستین بار در کشور دستگاه چمفراسکورینگ با تلاش یک جوان میبدی دریکی از کارگاه‌های تراشکاری شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد ساخته و با حضور فرماندارمیبد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، با حضور "حسین فلاح" فرماندارمیبد برای نخستین بار در کشور دستگاه چمفراسکورینگ با تلاش یک جوان میبدی دریکی از کارگاه‌های تراشکاری شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد ساخته و رونمایی شد.

این دستگاه که در کالیبره کردن کاشی کاربرد دارد درگذشته از کشورهای چین و شرکت‌های ایتالیایی وارد کشور می‌شد.

غلامرضا رنجبر مدیر کارگاه تراشکاری گفت: چمفراسکورینگ سومین دستگاهی است که در این کارگاه ساخته می‌شود که الک پودر خشک، طاق‌های الک و قالب‌های واحدهای تولید کاشی از دیگر دستگاه‌های است که در این کارگاه ساخته‌شده است.

رنجبربا بیان اینکه هدف ما از تولید این دستگاه‌ها جلوگیری از خروج ارز از کشوراست گفت: ما به کمک دانشگاه سعی داریم بسیاری از دستگاه‌های موردنیاز صنایع کاشی را در شهرستان میبد بومی کنیم.

وی افزود: دستگاه چمفر که از خارج وارد می‌شود 179 میلیون تومان هزینه به دنبال دارد؛ درحالی‌که این دستگاه که نخستین بار در کشور و در تراشکاری میبد ظرف 15 روز ساخته‌شده است تنها 40 میلیون تومان هزینه دارد.

فرماندارمیبد در بازدید از این کارگاه تراشکاری گفت: ساخت این دستگاه درمیبد توسط یک جوان میبدی یک اتفاق خوبی است که توانسته است در کنار دانشگاه این دستگاه را بسازد.

حسین فلاح بابیان اینکه این دستگاه دریکی از واحدهای صنعتی نصب می‌شود افزود: باید به دنبال بوی کردن بسیاری از تکنولوژی‌های واحدهای تولید کاشی درمیبد باشیم.

فلاح گفت: صنایع باید با اتکا و اعتماد به تولید دستگاه‌های داخلی و خرید از خروج ارز از کشور جلوگیری کنند.