خطيب جمعه ميبد :

نبايد فكر كنيم كه گره مشكلات ما به دست افرادي در وين و ژنو حل مي شود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : (به نقل از میبد آدینه) حضرت آيت الله اعرافي با بيان اينكه نبايد فكر كنيم كه گره مشكلات ما به دست افرادي در وين و ژنو و امثال اينها حل مي شود خاطرنشان كرد : اين ملت هوشمند حاضر به عقب نشيني بر سر آرمانهايي كه تا به حال ايستاده است نيست چرا كه آنچه كه لازم است در مذاكره انجام مي پذيرد و نبايد فريب دشمن را خورد.
خطيب جمعه ميبد :


حضرت آيت الله دكتر عليرضا اعرافي در خطبه هاي وحدت بخش نمازجمعه شهرستان ميبد با اشاره به ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي از سوي مقام معظم رهبري و اعلام آمادگي دولت در پيگيري اين اصول بسيار مهم گفت : همه مردم و دولتمردان بايد بدانند ما پيش از هر چيز يك انقلاب بزرگيم و ملتي هستيم كه در عرصه جهاني حرفهاي جديدي براي گفتن داريم .
، امام جمعه ميبد تصريح كرد : هرچند رقبا و دشمنان سرسختي داريم اما با روحيه مقاومت و پايداري و ايستادگي ، انقلابمان را از همه فراز و فرودهاي سنگين و حساس عبور داديم .
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه گاهي كساني تصور مي كنند كه با وارد شدن به مذاكره، همه مسائل ما با استكبار جهاني حل مي شود تصريح كرد : اما واقعيت مسئله اين است كه ما ملت ايران و انقلاب شكوهمند اسلامي اگر از آرمانها و ايده هاي خود دست بكشيم و كوتاه بياييم شايد دشمنان ما آرام شوند.
وي با اشاره به چهره خبيث استكبار در زمان طاغوت گفت:  در زمان طاغوت كه همه كشور ما زير چنگال و چكمه هاي استكبار بود باز هم رحم نمي كردند و همه اموال ما را به غارت مي بردند و امروز هم اگر قرار است عقب بنشينيم ، معلوم نيست كه وضع ما چگونه باشد.
رئيس جامعه المصطفي العالميه خاطرنشان كرد : از سوي ديگر اسلام ، پيامبر خدا ، انقلاب و شهدا به ما اجازه نمي دهند كه از حقوق قانوني خود عقب بكشيم .
حضرت آيت الله اعرافي با بيان اينكه نبايد فكر كنيم كه گره مشكلات ما به دست افرادي در وين و ژنو و امثال اينها حل مي شود خاطرنشان كرد : اين ملت هوشمند حاضر به عقب نشيني بر سر آرمانهايي كه تا به حال ايستاده است نيست چرا كه آنچه كه لازم است در مذاكره انجام مي پذيرد و نبايد فريب دشمن را خورد.
امام جمعه ميبد بر رويكرد مسئولان و مردم به سمت حل مشكلات در درون كشور تاكيد كرد و افزود : راه رسيدن ملت ايران به سعادت دنيوي و اخروي ،‌مقاومت ،‌ايستادگي و پايداري است و دولتمردان ، مسئولان ، قواي سه گانه و عموم ملت ايران اعم از صنعت گران و كشاورزان بايد اقتصاد مقاومتي قوي را در درون كشور پايه ريزي كنند.
خطيب جمعه ميبد تاكيد كرد : بايد اقتصاد مقاومتي را پايه ريزي كنيم كه اگر يك قطره نفت هم صادر نشد بتوانيم به زندگي خود ادامه دهيم .
حضرت آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود با اشاره به نزديك شدن به ايام عيد و آغاز فصل بهار و طبيعت ، به مقوله زيست محيطي پرداخت و افزود : امروزه  زندگي بشر در روي كره زمين با آفت ها و آسيب هاي مهم زيست محيطي مواجه است و توسعه صنعت ، بي توجهي به قوانين زيست محيطي در دنيا موجب مشكلات زيست محيطي براي بشريت شده است .
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، مسئله محيط زيست را مسئله جهاني خواند و با بيان اينكه قدرت هاي بزرگ صنعتي دنيا با توسعه صنعت نقش اول را در تهديد كره زمين و حيات بشريت دارند تصريح كرد اين آلايندگي هاي كره زمين كه بيشتر در خود امريكا و كشورهاي اروپايي ايجاد مي شود متاسفانه به اندازه اي كه كره زمين را دچار آسيب مي كنند به محيط زيست توجهي ندارند.
خطيب جمعه ميبد گفت : توسعه صنعت در جهان و افزايش آلاينده هاي زيست محيطي موجب گسترش كوير، كاهش جنگل ها ، بي توجهي به قوانين ، آب  شدن يخ قطب ها و بالا رفتن آب درياها شده است و خطرهاي بزرگي را در آينده به بار خواهد آورد .
رئيس جامعه المصطفي العالميه خاطرنشان كرد : در كشور ، استان و شهرستان ما هم به دليل حركت به سمت صنعت و بارش كم، زنگ هاي خطربه صدا درآمده است و به علت استقرار صنايع در دشت يزد اردكان ، امروز انواع بيماري هاي سرطان و ام اس در اين منطقه گسترش يافته است.
خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه اين خطر بزرگي است كه ما و نسل آينده ما را تهديد مي كند تصريح كرد : براي مواجه با اين خطرها بايد به سمت صنايع پاكتر، ايجاد فضاي سبز،‌حفظ باغات و محيط زيست رفت و اميدواريم شهرداري ها و دهياران در فصل پيشرو كه فصل زنده شدن طبيعت و بهار است به توسعه فضاي سبز، توسعه كشاورزي ، حفظ باغات توجه بيشتري بكنند.
حضرت آيت الله دكتر اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود با اشاره به گلايه برخي مسئولين در بي توجهي عمومي به كتاب و كتابخواني گفت : شهرستان ميبد از شهرهاي پيشگام در توسعه فضاي كتاب و كتابخانه اي است و امروز علاوه بر مساجد و كانون هاي فرهنگي ، ‌مدارس و دانشگاهها ، كتابخانه مركزي شهرستان ميبد يكي از كتابخانه هاي كشوري محسوب مي شود كه فضاي مناسبي را براي مطالعه در اين منطقه  فراهم آورده است .
امام جمعه ميبد با بيان اينكه دولت در چند سال اخير سرمايه گذاري خوبي در زمينه كتاب و فضاهاي كتابخانه و امكانات مطالعه انجام داده است گفت : آمار و ارقام مراجعه به كتابخانه مركزي و بعضي از كتابخانه ها آمار مناسبي نيست و همه بايد از اين امكانات و شرايط استفاده كنند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي  تصريح كرد : بايد همه مسئولين در ترغيب استفاده از فضاهاي موجود كتابخانه اي تلاش كنند و در مدارس و دانشگاهها برروي مقوله مطالعه و استفاده از امكانات و كتابخانه ها كار شود.
حضرت آيت الله اعرافي در ادامه ، هفته تربيت اسلامي را گرامي داشت و گفت : مقوله اخلاق و تربيت و پرورش شخصيت سالم در خانواده ها و آموزش و پرورش مهمترين مسئله است .
امام جمعه ميبد افزود : به فضل الهي مردم و جوانان و نوجوانان متعهد و داراي افتخارات هستيم و در عرصه هاي مختلف علمي قدمهاي بزرگي را برداشتيم اما بايد فراموش نكنيم كه همه اين ها در گروه اخلاق ، تربيت ، تزكيه نفس و تعالي شخصيت معنوي و روحي مورد توجه قرار مي گيرد .
خطيب جمعه ميبد با اشاره به فعاليت هاي معلمان و مربيان ،‌روحانيت در حوزه هاي آموزش و تربيت و تبليغ در مدارس گفت : همكاري حوزه و آموزش و پروش و برگزاري كلاس هاي توجيهي نسل نوجوان و جوان در مبارزه با اعتياد و آشنايي با انواع خطرهاي اينترنتي ، ماهواره اي و فضاهاي مجازي قابل تقدير است اما كافي نيست و تعليم و تربيت ما اگر بخواهد در آينده بدرخشد بايد در مسئله اخلاق ، تربيت در مدارس و دانشگاه ها سرمايه گذاري بيشتري شود .
رئيس جامعه المصطفي العالميه  گفت : سند آموزش و پرورش بعنوان سند بالادستي و راهنماي خط و مشي ها ، آينده خوبي را تصوير كرده است و بايد دولت و مجلس براي فعاليتهاي تربيتي ، ‌فرهنگي بودجه بيشتري را پيش بيني كنند.
حضرت آيت الله دكتر عليرضا اعرافي هفته تربيت اسلامي را هشداري مجدد براي مصون سازي نسل نوجوان و جوان از خطرهاي ماهواره و اينترنتي خواند.
دنيا بايد بداند كه همه كشور ما بسيجي اند:
امام جمعه ميبد در پايان با اشاره به برگزاري رزمايش گردانهاي بيت المقدس در اردوگاه قدس اين شهرستان از همه برگزار كنندگان بويژه سپاه و بسيج قدرداني كرد و افزود: بدون ترديد در كنار همه پيشرفت هاي علمي ‌، اقتصادي ، سياسي ، فرهنگي و اجتماعي يك ضرورت مهم وجود دارد و آن اين است كه دنيا بايد احساس كند كه همه كشور ما بسيجي اند و در برابر هر گونه خطر احتمالي ، يكايك فرزندان اين آب و خاك ، يك سرباز رشيد است .
خطيب جمعه ميبد گفت: اميدواريم اين آمادگي علمي ، فرهنگي همراه با آمادگي بسيجي و رزمي باشد تا مانع ممانعت و بازدارندگي در قبال توطئه هاي دشمنان باشد .
آدرس کوتاه :