مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور:

میبد میتواند به عنوان شهر جهانی زیلوبافان به دنیا معرفی شود


مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: شهر میبد این ظرفیت و پتانسیل را دارد که به عنوان شهر زیلوبافان به تمام جهان معرفی شود و مانند این شهر در هیچ کجای دنیا نداریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، روز یکشنبه ششم آبان ماه جلسه ثبت زیلو میبد با حضور "محمود زمانی قمی" استاندار یزد، "غدا هیجاوی" رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی، "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "جعفر نخستین" مدیرکل حوزه استاندار و "حسین فلاح" فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین در سالن زنده‌یاد حمیدیا استانداری برگزار شد.

"ویدا توحدی" مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با بیان اینکه شهر میبد این ظرفیت و پتانسیل را دارد که به عنوان شهر زیلوبافان به تمام جهان معرفی شود و مانند این شهر در هیچ کجای دنیا نداریم گفت: کارشناسان شورای جهانی صنایع‌دستی دربازید از میبد به معنی واقعی شگفت‌زده شدند، چون مسئولین شهرستان را با آنچه از زیلو ارائه نموده بودند، نسبت به زیلو بسیار علاقه‌مند دیدند و به نظرشان اگر جهت معرفی زیلوی میبد و تبدیل دستان هنرمند زیلویان میبدی به موسیقی و فیلم اقدام شود، کار بسیار خوبی خواهد بود.

توحدی با اشاره به اینکه، خوشبختانه ما نظیر این بافته درجایی نداریم، گفت: بسیار باعث شگفتی بود، باز شدن کارگاه‌ها و استقبال مردم و کودکانی که حتی نمی‌دانستند بزرگ‌هایشان روزی زیلو می‌بافتند و از این به بعد باافتخار می‌گویند که روزی پدربزرگ‌هایشان زیلوباف بوده‌اند و اکنون می‌خواهند زیلو یاد بگیرند و به‌عنوان یک حرفه در زندگی خود استفاده کنند.

رئیس بخش بین‌الملل معاونت صنایع‌دستی کشور تأکید نمود: شاخص‌های مورد تأکید ارزیابان حفظ معیشت و کمک به معیشت اهالی آن شهر و روستایی است که به صنایع محل زندگی خود می‌پردازند.


آدرس کوتاه :