میبدی‌ها پنجم آذر سالروز ثبت جهانی زیلو را جشن گرفتند


موزه زیلوی شهرستان میبد در پنجم آذر سالروز ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در شورای جهانی صنایع‌دستی مملو از مسئولین و دوست داران تاریخ و فرهنگ و هنر صنعت زیلو بود تا به بهانه این روز بزرگ دورهم جمع شوند و جهانی‌شدن زیلو را بزرگ بدارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، موزه زیلوی شهرستان میبد در پنجم آذر سالروز ثبت میبد به عنوان شهر جهانی زیلو در شورای جهانی صنایع‌دستی مملو از مسئولین و دوست داران تاریخ و فرهنگ و هنر صنعت زیلو بود تا به بهانه این روز بزرگ دورهم جمع شوند و جهانی‌شدن زیلو را بزرگ بدارند.

فرماندارمیبد در این مراسم گفت: احیاء هنر صنعت زیلو و ثبت جهانی آن را به‌عنوان میراثی گران‌بها که کلکسیونی از نقش و نگارهای ذهنی پدران و پدربزرگ‌های ما در قرن‌های گذشته است مرهون تلاش‌های همه میبدی‌ها به‌ویژه کسانی که زیلوبافی را در سخت‌ترین شرایط بافتند و آن را رها نکردند.

حسین فلاح افزود: لازم است فعالیت در حوزه زیلو با محور جهاد دانشگاهی و به‌صورت زنجیروار و با تهیه مواد اولیه باکیفیت برای بهترین بافت ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به تخصیص تسهیلات پنج و نیم میلیاردی ریالی به زیلوبافان از سوی صندوق کارآفرینی امید، به لزوم آسیب‌شناسی و بیان نقدها در ارتباط با فعالیت‌ها در حوزه زیلوبافی و آسیب‌شناسی بی‌کیفیتی بافت‌ها و... اشاره کرد.

در این مراسم کیک زیلو در میان شرکت‌کنندگان توزیع شد.

همچنین در این مراسم از زیلوبافان نیز تجلیل به عمل آمد.


آدرس کوتاه :