فرماندارمیبد:

موسسه خیریه باب‌الحوائج باهدف ایجاد سبد غذایی برای شهروندان ایجادشده است


فرماندارمیبد در بازدید از موسسه خیریه باب‌الحوائج یخدان، گفت: این موسسه باهدف راه‌اندازی مرکز مشاوره به‌عنوان هدف اصلی و در کنار آن ایجاد سبد غذایی برای شهروندان در ایام محرم ایجادشده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نمایندگان پایگاه‌های سلامت اجتماعی و همیاران اداره بهزیستی استان یزد به همراه "حسین فلاح" فرماندارمیبد و "مهرداد احترامی" مشاور معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از موسسه خیریه باب‌الحوائج یخدان بازدید نمودند.

فرماندارمیبد در این بازدید با اشاره به سال 1382 سال تأسیس موسسه خیریه باب‌الحوائج یخدان گفت: انجام امور مشاوره‌ای در این موسسه که باهدف راه‌اندازی مرکز مشاوره و همچنین با نیت ایجاد سبد غذایی برای مردم صورت گرفت، در ابتدای کار به دلیل سنتی بودن مردم، زیاد برای مردم خوشایند و موردپذیرش نبود، اما درنهایت با تلاش‌هایی که شد، با همکاری و نگاه خوب مردم، این امر انجام گرفت و به موضوعات مشاوره‌ای هم پرداخته شد.

حسین فلاح تصریح نمود: با همراهی خیرین و مردم محله، این مجموعه موفقیت خوبی تابه‌حال داشته است و به‌گونه‌ای مردمی با پرداختن هزینه‌ای که مردم ماهیانه با عضویت در آن می‌پردازند، مدیریت می‌شود.

مسئول موسسه خیریه باب‌الحوائج یخدان نیز ضمن معرفی محلات میبد به‌ویژه محله یخدان که به خاطر یخچال سنتی و تاریخی که در آن است، به این نام معروف شده است، گفت: موسسه خیریه باب‌الحوائج در سال 1382 در سه‌طبقه و شش واحد احداث و به ثبت رسیده است.

جلال فلاح با اشاره به اینکه در این موسسه فعالیت‌های مشاوره‌ای، گفتاردرمانی، بازی‌درمانی و غربالگری انجام می‌گیرد، افزود: امسال بالغ‌بر 4 هزار بچه‌های 3 الی 4 ساله توسط این موسسه به‌صورت سیار با همکاری مراکز بهداشت مورد غربالگری قرارگرفته‌اند، همچنین، همه هفته یکشنبه‌ها در طول سال، این موسسه به‌عنوان پایگاه ثابت غربالگری دراین‌ارتباط فعالیت دارد.

9 موسسه و پایگاه سلامت اجتماعی همسو با بهزیستی در شهرستان میبد فعالیت دارند.


آدرس کوتاه :