امام‌جمعه میبد:

موزه‌ها حافظ تاریخ یک منطقه در پاسخگویی به نیاز مردم است


امام‌جمعه میبد در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که در موزه شهدا برگزار شد گفت: موزه‌ها می‌توانند نقش مهمی در پاسخگویی به نیازهای مردم به‌ویژه نسل نوجوان و جوان و اعتلای فرهنگ یک جامعه ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه موزه حافظ تاریخ یک منطقه و جوابگوی نیاز مردم است و اطلاعات مردم را در مورد تاریخ خود بالا می‌برد و هم به نحوی اوقات فراغت نسل جوان را می‌تواند پر کند افزود: از مدت‌ها قبل چند موزه در دست اقدام بوده که برخی به‌جایی رسیده و برخی دیگر نیز نیاز به کار بیشتر دارد و همه باید با همکاری این موضوع را ساماندهی کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: موضوع ارائه طرح موزه و گرفتن مجوز آن را باید در مرحله اول پیگیری کنید و تا آماده شدن طرح و مجوز، با همکاری سازمان میراث فرهنگی، این مکان ازنظر میراثی که مورد تأیید نیز هست، به مردم بشناسانید.

وی گفت: برای گرفتن یک نیرو برای این مکان نیز با سه ارگان سپاه، دانشگاه و ادارات رایزنی شود تا نیروی موردنظر موزه تأمین شود.

جلال دهقانی دبیر یادواره شهدای شهرستان میبد در این جلسه بابیان این موضوع که مهم‌ترین دستاورد یادواره‌های شهدا، تصویب راه‌اندازی موزه‌های شهدا بود، اظهار داشت: در پنج یادواره سال‌های ۷۹، ۸۲، ۸۶، ۹۰ و ۹۶ موزه شهدا محور اصلی پیگیری‌های ما بوده و در سال ۹۲ با همکاری آقای رجایی، این مکان برای موزه شروع به بازسازی و مرمت شد.

دهقانی افزود: تاکنون حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای این موزه هزینه شده و برای اتمام آن نیز به ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز داریم که بالغ‌بر ۱۰۰ میلیون تومان از این پول را باید برای دکورسازی، نورپردازی، ساخت مانکن‌های موردنیاز و برای تجهیزات به‌کارگیریم.

مسئول موزه شهدای میبد با اشاره به نیاز موزه برای تأمین هزینه‌های جانبی و آماده‌سازی برای بازدید و مراسم‌های موردنظر ادامه داد: در دو بخش نرم‌افزاری مانند نیاز به انجمن راویان، انجمن هنرهای تجسمی، کانون فکری کودکان و نوجوانان و … و در سخت‌افزاری مانند مجسمه‌سازی و هنرهای تجسمی و …نیاز به کمک و همیاری مسئولین داریم.

در پایان این جلسه نیز از آرم موسسه خیریه حمایت از زوج‌های جوان و خانواده رونمایی شد.


آدرس کوتاه :