معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد:

مواد مخدر سرمنشأ همه آسیب‌هاست


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: مواد مخدر سرمنشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد و اعضای این شورا در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

علیرضا ابوالحسنی در هفته مبارزه با مواد مخدر بابیان اینکه شهرستان میبد به‌عنوان یک شهر صنعتی و کارگری، آموزشی و علمی در معرض این ماده افیونی است گفت: همه دستگاه‌ها باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود، دانشگاه‌ها با طراحی و اجرای برنامه‌های آموزشی، مهارت‌های زندگی، مشاوره‌های خانوادگی، برگزاری مسابقات و پر کردن اوقات فراغت، مبارزه با مواد مخدر را در رأس برنامه‌های خود قرار دهند.

وی گسترش استفاده از مواد مخدر صنعتی و آشنا نبودن خانواده‌ها با آسیب‌های آن را تهدیدی برای ابتلا نوجوانان و جوانان دانست و گفت: باید خانواده‌ها را با برگزاری کارگاه‌های آموزشی نسبت به خطرات مواد مخدر صنعتی آگاه کرد.

در این جلسه نمایندگان ادارات و نهادها، تشدید مبارزه با مواد مخدر، اعزام کارشناسان نیروی انتظامی به ادارات، بازدید از پاتوق‌های سطح شهرستان، برگزاری همایش، اطلاع‌رسانی در سایت‌ها و نشریات، غربال‌گری اقشار جوان، و شناسایی افراد و معرفی به کمپ را از برنامه‌های خود در راستای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان میبد برشمردند.


آدرس کوتاه :