خطیب جمعه میبد:

منطق غرب دوگانه و شیطانی است


امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان غرب پرداختند و اظهار داشتند: مخاطب نامه رهبر عظیم الشان انقلاب نه سرمایه‌داران و سیاسیون بلکه جوانان کشورهای غربی هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب در فاصله کمتر از یک سال دو نامه خطاب به جوانان غرب نوشتند افزودند: رهبر معظم انقلاب در این نامه تلاش کردند؛ حجاب‌ها را کنار بزنند و حقایق را با فطرت‌های پاک جوانان مطرح کنند چراکه جوان غربی با اختاپوس تبلیغات غربی و رسانه‌ای و زیر بمباران تبلیغات بزرگ‌شده‌اند و باید از زیر سایه این تبلیغات رها شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تأکید بر اینکه غرب در دام منطق و برخورد دوگانه قرارگرفته است و  در فرهنگ و سیاستشان متناقض عمل می‌کنند که این منطق شیطانی است، به نمونه‌ای از این منطقه دوگانه اشاره و تصریح کردند: وقتی‌که در لبنان از سوی همین تروریست انفجار رخ می‌دهد و مردم به خون می‌افتند رسانه‌های غرب سکوت می‌کنند؛ اما وقتی‌که در فرانسه این اتفاق می‌افتد همه دادوفریادشان بلند می‌شود.

ایشان افزودند: نمونه منطق دوگانه این است که وقتی ایران می‌خواهد انرژی هسته‌ای داشته باشد نمی‌پذیرند؛ اما اسرائیل سلاح اتمی دارد قابل‌قبول است.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کردند: تندرو و تکفیر را وقتی‌که زیر سایه عربستان و آل سعود قرار می‌گیرد می‌پذیرند؛ اما وقتی سراغ خودشان برود نمی‌پذیرند درحالی‌که این تکفیر را خودشان درست کرده‌اند.

خطیب جمعه میبد اشغال کشورها را یکی دیگر از نمونه‌های منطق دوگانه غرب در جهان بیان کردند و افزودند: کشورهای غربی به‌راحتی کشورها را اشغال می‌کنند اما اگر کسی دست از پا خطا کند بر سر او بمب می‌ریزند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه شما در سوریه نظام رسمی کشور را نمی‌پذیرید ولی در کشورهایی که پادشاهی است می‌پذیرید را نمونه برخوردهای متناقض غرب برشمردند و افزودند: این برخوردهای متناقض برای همه دنیا ثابت‌شده است.

امام‌جمعه میبد با اشاره به اینکه در همین مسئله انرژی هسته‌ای برخوردهایتان متناقض بود و تازه گزارش آمانو هم که قدمی به جلو برداشته بازهم صد اشکال در گزارش شماست تصریح کردند: رهبر معظم انقلاب روی همه این مسائل تکیه کردند و عکس‌العمل، فرهنگ و برنامه‌ریزی شما متناقض و غلط است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به سردمداران غرب تصریح کردند: بدانید شما نمی‌توانید با این منطق شیطانی و دوگانه جهان را اداره کنید و جوانان غرب باید بیدار شوند و از این منطق متناقض خودشان را رها کنند.

مناسبت‌ها:

دوازدهم آذر روز جهانی معلولان:

امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود با گرامی داشت دوازدهم آذر روز جهانی معلولان، کرامت انسانی و رسیدگی و حمایت به معلولین را دو وظیفه انسانی و الهی دانستند و افزودند: خدماتی که نهادهایی مثل بهزیستی و مردمی انجام می‌دهند قابل‌تقدیر است اما همچنان ما در برابر معلولان و کسانی که مشکلی دارند ولی شخصیت انسانی دارند و سرمایه جامعه هستند وظیفه‌داریم.

حضرت آیت‌الله اعرافی گفتند: برای ارائه خدمات به معلولین باید دولت هم قوانین اصلاح کند و در میان معلولان و  جانبازان که سرمایه‌های اجتماعی ما هستند و باید بیش از همه موردحمایت قرار گیرند.

سالروز تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی:

خطیب جمعه میبد سالروز تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی را هم گرامی داشتند و افزودند: شورای عالی انقلاب فرهنگی وظایف مهمی دارد و نهادهای نظام هم باید به مصوبات آن توجه جدی داشته باشند.

هفته پژوهش و هفته حوزه و دانشگاه:

رئیس جامعه المصطفی العالمیه فرارسیدن هفته پژوهش و هفته حوزه و دانشگاه و روز دانشجو را هم به همه اساتید و دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه تبریک گفتند و تأکید کردند: نهاد دانشگاه باید هم به لحاظ علمی قوی و در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور تلاش کند و ازنظر فرهنگی و معنوی باید بیش از وضع امروز موردتوجه قرار گیرد.

امام‌جمعه میبد با اشاره به خطاها و اشتباهاتی که گاها در دانشگاه‌ها رخ می‌دهد گفتند: دانشگاه جایی است که باید انسان‌هایی بزرگ تربیت کند خطای دانشگاه خطای مضاعف است و باید همه مسئولین به دانشگاه توجه کنند.

یاد و خاطره مرحوم رکن‌آبادی:

ایشان یاد و خاطره مرحوم رکن‌آبادی مهاجر الی الله را گرامی داشتند و گفتند: مرحوم رکن‌آبادی دیپلمات موفق و حاضر درصحنه و انقلابی بود که اصالتاً اهل روستای شهیدپرور رکن‌آباد میبد و از همین دیار بود که مراسم باشکوهی در چهلم این جان‌باخته منا در استان و شهرستان برگزار شود.

رحلت پیامبر گرامی اسلام:

آیت‌الله اعرافی رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه و شهادت امام مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را پیشاپیش به ملت بزرگ ایران و نمازگزاران تسلیت گفتند و افزودند: اقل قدردانی و وظیفه ما شرکت در سوگواری‌های رسول گرامی اسلام و ائمه اطهار و قرائت زیارت‌نامه آن حضرت است و امیدواریم سوگواری‌ها و عبادت‌های همه ما در این ایام موردقبول خدا قرار گیرد.

باشکوه‌ترین راهپیمایی بشری:

اما جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود راهپیمایی اربعین حسینی امسال را  پرشکوه‌ترین راهپیمایی بشری و تاریخی دانستند و یادآور شدند: طبق آنچه مقامات رسمی عراق گفتند تعداد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از ۲۷ میلیون زائر اربعین حسین گذشت و چنین اجتماعی در تاریخ بشر بسیار کم‌نظیر است.

خطیب جمعه میبد افزودند: رودهای خروشانی که از سراسر عالم سرازیر اقیانوس کربلای حسین شدند این حماسه بزرگ را آفریدند.

ایشان به چند ویژگی این اجتماع بزرگ بشری اشاره کردند و اظهار داشتند: نخستین ویژگی این کنگره بزرگ، کمیت و حجم این راهپیمایی بی‌نظیر است و اجتماع قریب ۳۰ میلیون جمعیت در یک مراسمی با این شکوه و عظمت بسیار نادر و بی‌نظیر است.

امام‌جمعه میبد گفتند: تنوع ملیتی، نژادی و قومی دومین ویژگی بارز این راهپیمایی کم‌نظیر اربعین حسینی بود و  کسانی که در این راهپیمایی شرکت کردند از یک کشور، اقلیم، و نژاد و زبان و قومیت نبودند و این راهپیمایی عظیم و حماسه بزرگ از آن‌همه انسان‌ها با هر نژاد، زبان و قومیت، تابعیت و ملیت بود.

آیت‌الله اعرافی تنوع مذهبی و دینی را سومین ویژگی راهپیمایی عظیم اربعین حسینی عنوان کردند و گفتند: بااینکه این راهپیمایی برخاسته از مکتب پرافتخار اهل‌بیت علیهم‌السلام بود اما در این راهپیمایی از همه مذاهب اسلامی شرکت داشتند حتی از غیرمسلمانان از سایر مذاهب از کشورهای گوناگون در این راهپیمایی شرکت داشتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نظم درونی و شرکت درون جوش مردم را چهارمین ویژگی راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی خواندند و افزودند: این راهپیمایی درون‌زا بود و دولتی پشتیبانی این راهپیمایی نبود هرچند در ایران و عراق خدماتی ارائه شد؛ اما این اجتماع عظیم درون جوش و متکی‌به‌خود مردم و ایمان و عشق مردم بود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه تصریح کردند: این راهپیمایی بی هزینه و بی تشریفات انجام می‌شود و مظهر اجتماع عقل و عاطفه، عشق و حماسه و همه ارزش‌های الهی و انسانی است.

ایشان خاطرنشان کردند: راهپیمایی اربعین حسینی نمادی از همدلی و هم‌آوایی و همکاری و دلسوزی همه آن‌هایی که در این راهپیمایی و زیارت عظیم اربعین شرکت کردند بود و  صبر و تحمل و مقاومت این مردم بود.

خطیب جمعه میبد شجاعت شرکت‌کنندگان در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را یکی دیگر از ویژگی‌های این اجتماع عظیم دانستند و تصریح کردند: هرلحظه این راهپیمایی می‌توانست با حادثه‌ای مواجه شود اما مردم از جان خود گذشتند و در این راهپیمایی شرکت کردند و این ویژگی کم‌نظیر است و مظهر عشق، حماسه، عقل و عاطفه و منطق و انسانیت است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به پیام‌های این راهپیمایی باشکوه هم گفتند: پیام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی برای عالم این است که راهپیمایی قدرت و عظمت و منطق اهل‌بیت است که می‌تواند حماسه بیافریند.

امام‌جمعه میبد افزودند: پیام این راهپیمایی به دشمنان امت اسلام هم این است که شما در برابر این موج‌های خروشان و عقل و عاطفه و منطق و حماسه امت اسلام قرار دارید.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: به تکفیری‌ها و گروهای خشن همراه با استکبار جهانی هم پیام این راهپیمایی عظیم اربعین حسینی این است که شما در برابر این امواج ناچیزید و نمی‌توانید مقاومت کنید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: اربعین حسینی یادآور ماندگاری عاشورا بود و غروب عاشورا که هیچ امیدی در ظاهر نبود و امروز ۳۰ میلیون جمعیت بعد از هزار و چهارصد سال پای این پرچم سینه می‌زنند و به این آرمان عشق می‌ورزند و اظهار ادب می‌کنند، این راز ماندگاری عاشورا بود که در اربعین تجلی کرد.
آدرس کوتاه :