فرماندارمیبد:

منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه مواد مخدر است


فرماندارمیبد در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه را مواد مخدر دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح آموزش، آگاهی بخشی و پیشگیری را از مهم‌ترین راه‌های کاهش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواند و گفت: متولیان مبارزه با مواد مخدر باید بیش از گذشته با این پدیده شوم در جامعه مقابله کنند.

وی بابیان اینکه تربیت خانواده در آلودگی نسل نوجوان و جوان به اعتیاد و فساد نقش مهمی دارد گفت: اگر دختر و پسر ما فرصت بیان نظرات خود را داشته باشد خیلی از سنت‌شکنی‌ها و ساختارشکنی‌ها در جامعه کم می‌شود.

فرماندارمیبد تصریح کرد: باید با تبین اخلاق و فرهنگ و معنویت و تعاملات اجتماعی آستانه تحمل از استفاده از فضاهای مجازی و ماهواره و اینترنت را هم در جامعه بالا برد چراکه اگر نسل نوجوان و جوان ما به فرهنگ اخلاق و معنویت باور داشته باشد هرگز بی‌راهه نمی‌رود.

فلاح با اشاره به طرح‌های استکبار در تحمیل فرهنگ غرب به کشورهای منطقه گفت: آن‌ها با استفاده از جذابیت‌های فضاهای مجازی و به نمایش درآوردن انواع مد و فیلم و تبلیغات سعی دارند مردم را از فرهنگ و تاریخ و سنت خود دور کنند.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی و روحانیت و همه مسئولین باید همین حالا با ورود به صحنه حرکت تازه‌ای‌ را برای مبارزه بافرهنگ غرب و اعتیاد و فسادهای اخلاقی در جامعه شروع کنند.

فرماندارمیبد بابیان اینکه جدا از بحث‌های اداری و دولتی باید این حرکت آغاز شود گفت:برای کاهش آسیب‌های اجتماعی همه خارج از هرگونه تقدس گرایی بلکه با باور و اعتقاد قلبی باید پای‌کار بیاییم تا انشاء الله بتوانیم در این زمینه مؤثر باشیم.

فلاح با اشاره به برخی از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی ازجمله سرقت، اعتیاد، اختلافات خانوادگی و طلاق گفت: شاید بسیاری از این آسیب‌ها عادی باشد اما برای مهار و کاهش آن نباید دست رو دست گذاشت.

برگزاری نمایشگاه مواد مخدر، دوره آشنایی مربیان ورزشی با مواد مخدر، شناسایی اصناف فروش دخانیات و قلیان، فرهنگ‌سازی در خصوص مضرات استفاده از قلیان، تهیه بروشور مواد دخانی، اهداء هدیه به ورزشکاران از مصوبات این جلسه بود.
آدرس کوتاه :