خطیب جمعه میبد؛

ملت و مسئولین در مسئله هسته ای دنباله روی رهبر معظم انقلاب هستند


امام جمعه میبد در دومین خطبه نمازجمعه ماه مبارک رمضان ، با اشاره به بیانات مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای در جمع کارگزاران نظام اظهار داشتند : حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده و تبیین خط قرمزهای هسته ای ملت بزرگ ایران در این مذاکرات شفاف و روشن بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه میبد، حضرت آیت‌الله اعرافی خطاب به سردمداران آمریکا و کشورهای غربی، مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را همان مواضع ملت بزرگ ایران خواندند و افزودند: ملت بزرگ ایران در موضوع هسته‌ای هرگز از مواضع خود کوتاه نخواهند آمد.

خطیب جمعه میبد حرکت ایران در مسیر مذاکرات را منطقی و طبق موازین بین‌المللی عنوان کردند و بابیان اینکه ملت شجاع و رشید ایران هرگز در برابر اربده کشی‌ها و قلدری‌های مستکبران عقب‌نشینی نخواهد کرد تصریح کردند: ملت ایران مرد میدان جنگ و شهادت و رمضان و محرم هستند و در برابر بی‌منطقی دشمنان کوتاه نخواهند آمد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی اختلاف‌نظرهای مسئولین در حوزه‌های مختلف تصریح کردند: این اختلاف‌نظرها چیزی را عوض نمی‌کند و در خطوط قرمز هسته‌ای همه ملت و مسئولین یکپارچه و متحد دنباله‌روی رهبر معظم انقلاب هستند.

موضوع آسیب‌های اجتماعی در استان یزد و شهرستان میبد:

امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود در خصوص افزایش آسیب‌های اجتماعی در استان یزد و شهرستان میبد هشدار دادند: هرچند استان یزد به علت فرهنگ غنی و دینی استان جرم خیز نیست اما شک نکنید که‌موج آسیب‌های اجتماعی به سمت استان دارالعباده و محیط‌های اجتماعی در حال حرکت است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه پرخاشگری و نزاع‌های خانوادگی را از آسیب‌های رایج جامعه امروز بیان کردند و افزودند: اختلافات خانوادگی، گسترش طلاق و مفاسد اخلاقی در جامعه در حال افزایش است که باید مسئولین برای معالجه آن تدابیر و راهکارهای مناسبی را به کار بگیرند.

آیت‌الله اعرافی بر حل اختلافات خانوادگی قبل از تشکیل پرونده و ارجاع آن به دادگستری در محیط خانواده، مساجد و شوراهای حل اختلاف تأکید کردند.

توجه به نیاز نیازمندان و فقرا:

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به بخش غنی معادن و حضور زیاد معدن کاران و استخراج معادن فراوان در شهرستان میبد به نیاز نیازمندان و فقرا پرداختند و افزودند: شهری که میلیاردها تومان سرمایه از معادن آن استخراج می‌شود مردم آن با فقر و محرومیت دست‌وپنجه نرم کند؟

خطیب جمعه میبد با اشاره به مسائل و مشکلات صنایع هم خواستار رسیدگی مسئولان در حل مشکلات صنایع شدند.

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: مسئولین باید مقوله صنعت را به‌صورت عام و خاص در اولویت برنامه‌های خود قرار و از بحران کارگری در صنعت جلوگیری کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به جنبه آلایندگی‌های صنایع هم اشاره و تأکید کردند: صاحبان صنعت و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باید درراه اندازی صنایع به مقوله زیست‌محیطی آن دقت کنند.

حیات و ممات استان یزد درگرو رفع بحران آب است:

آیت‌الله اعرافی بار دیگر بحران آب در استان را یکی از موضوعات مهم استان عنوان کردند و اظهار داشتند: حیات و ممات استان یزد درگرو رفع بحران آب است و اگر طرح‌های جدید آب‌رسانی به استان دنبال نشود، در آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

هفته قوه قضاییه / سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده‌های مردم:

رئیس جامعه المصطفی العالمیه در ادامه سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و شهید محراب آیت‌الله صدوقی و هفته قوه قضاییه را گرامی داشتند.

آیت‌الله اعرافی، سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده‌های مردم از سوی دستگاه قضا را حق مردم دانستند و افزودند: حجم بالای پرونده‌های انباشته‌شده و زمان درازمدت دادرسی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه راهنمایی و مشاوره مردم مخصوصاً برای نیازمندان و محرومان امر مهمی است تصریح کردند: این امر موضوعی است که باید به آن توجه شود و دستگاه قضایی عدالت را در این زمینه محقق کند.
ایشان پیشگیری از جرائم و عنایت خاص قوه قضاییه به موضوع خانواده، مفاسد و صنایع را امری مهم در جامعه برشمردند و افزودند: دستگاه قضا باید تخصصی‌تر و دقیق‌تر به آن ورود پیدا کند.

وفات حضرت خدیجه کبری (س):

امام‌جمعه میبد در آغاز خطبه‌های نماز جمعه هم سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) همسر پیامبر خدا محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه، آن بانوی مکرم را نمونه‌ای ممتاز برای زنان همه عالم برشمردند و افزودند: همه ما باید از حضرت خدیجه کبری سلام‌الله علیها درس ایثار و پایداری درراه خدا را فرابگیریم.
آدرس کوتاه :