خطيب جمعه شهرستان ميبد :

ملت بزرگ ايران منبع جوشان قدرت و نقطه اتكاء دولت مردان است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از ميبد آدينه ) امام جمعه میبد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به مذاکرات جاری ایران با گروه ۱+۵ گفت: این مذاکرات با حمایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در جریان است و تیم مذاکره کننده که در چنین میدان خطیر و حساسی وارد شده باید در مذاکرات به نقاط مهم توجه کنند.
خطيب جمعه شهرستان ميبد :


آیت الله اعرافی ، توکل به خدا را اولین معیار مهم در مذاکرات دانست و افزود: توکل بر خدا و اراده الهی در همه حرکت‌های ما در طول انقلاب بوده است .
خطیب جمعه میبد ، اعتماد به مردم و هویت انقلابی و گذشته تاریخ انقلاب را دومین شاخص در مذاکرات عنوان کرد و گفت : این ملت ، منبع جوشان قدرت و نقطه اتکا دولت مردان است و همراه با نظام و انقلاب ، آماده فداکاری است و دولت باید با اتکا به این منبع قدرت وارد جریان مذاکرات شود.
وی ، منویات رهبر عظیم الشان انقلاب را فصل الخطاب در مذاکرات خواند و تصریح کرد: فرمان و دستور مقام معظم رهبری باید در طول حرکت‌های مذاکرات فصل الخطاب تیم مذاکره کننده باشد و بدانند که این نگهبان بزرگ با رعایت همه مصالح و مقاصدی که با رایزنی‌های فراوان می‌گیرند هدایتگر این تیم هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد : شجاعت و صلابت و روح مقامت باید در تیم مذاکره کننده موج بزند چرا که اگر دشمنان احساس ضعفی در روحیات تیم مذاکره کننده ببینند رحم نخواهند کرد
امام جمعه میبد با اشاره به یاوه گویی‌های دولت مردان امریکا تاکید کرد دستگاه دیپلماتیک کشور باید نسبت به یاوه گویی‌هایی که در سخنان اوباما ، جان کری و برخی از مقامات امریکا دیده می‌شود پاسخگو باشند و حرف‌های پوچ و باطل آنها را که مواضع شیطانی دارند مورد پاسخ قرار دهند تا دنیا فکر نکند که دستگاه دیپلماتیک ایران در مقابل آنها عقب نشسته است .
رئیس جامعه المصطفی ، در برابر همه هجمه‌های شیطانی دشمنان ، صلابت ، قاطعیت و پاسخگویی و واکنش صریح از سوی تیم مذاکره کننده را مهم خواند و با مدنظر قرار دادن وجه تمایز رژیم صهیونیستی که سگ‌هاری است که قابل اعتماد نیست ؛ بر دیگر مدعیان حقوق بشر و موافق با توافق نامه و مذاکره گفت : اگر راست می‌گویید صداقت و حسن نیت خود را در این مذاکرات نشان دهید.
وی تاکید کرد :  تیم مذاکره کننده به لحاظ حقوقی و آمادگی برای مراحل بعد باید تقویت شود .
آیت الله اعرافی ، عدول از مبانی و ارزشها در مذاکرات را مایه شکست و خسارت به کشور خواند و افزود: : این مذاکرات که با حمایت ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری در جریان است باید با رعایت همه چارچوب‌های انقلاب و ارزشهای متعالی ادامه یابد.
امام جمعه میبد خطاب به گروه ۱+۵ و مستکبران عالم گفت : شما وارد آزمون بزرگی شدید که چشم تیزبین ملت بزرگ ایران و کشور انقلابی که آماده مجاهدت است شما را رصد می‌کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پرونده قطور ظلم و ستم مستکبران عالم خاطرنشان کرد : امروز هرچند به شما خوشبین نیستیم اما ملت بزرگ ایران و رهبری بر شما منت گذاشته تا صداقت خود را در این مذاکرات نشان دهید .
وی تصریح کرد : باید بجای یاوه گویی‌ها و قانع کردن افکار گروههای تندروی خود ،  اعتماد ملت ایران را جلب کنید چرا که ملت بزرگ ایران در برابر زیاده خواهی‌ها ، تجاوزها و تعدی‌های شما کوتاه نخواهد آمد.
پژوهش و تحقیق پشتوانه عظمت کشور و انقلاب :
آیت الله اعرافی ، هفته پژوهش را گرامی‌داشت و افزود: مراکز دانشگاهی، حوزه‌ها و آموزش و پرورش باید در قلمرو پژوهش و تحقیق ، قدمهای بزرگتری بردارند .
امام جمعه میبد با اشاره به برداشته شدن گامهای بزرگ علمی‌و فناوری از سوی دانشمندان جوان ، پژوهش و تحقیق را پشتوانه حیات ، عزت و عظمت کشور و انقلاب خواند و تصریح کرد: مقوله تحقیق و پژوهش باید بستر پرورش محققان و دانشمندان را فراهم کند و دولت هم  از جریان تحقیق و پیشرفت نخبه گان حمایت کند.
رئیس جامعه المصطفی با بیان اینکه در دنیا بخش زیادی از سرمایه گذاری در بخش تحقیق و پژوهش است ؛ تحقیق را مقوله راهبردی در صنعت دانست و افزود: روح تحقیق باید در صنایع موج بزند .
حوزه و دانشگاه باید  برای اعتلای کشور، احیاء تمدن اسلامی‌و تعالی ارزشهای معنوی تلاش کنند:
امام جمعه میبد با گرامی‌داشت سالروز شهادت دکتر مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه گفت : مسئله حوزه و دانشگاه مسئله راهبردی برای کشور و امت اسلام است و باید نخبه گان برآمده از حوزه و دانشگاه و تحصیل کنندگان در این دو نهاد بزرگ علمی‌به ضرورت همگرایی ،  ارتباط و تعامل سازنده توجه داشته باشند.
آیت الله اعرافی ، مصالح کشور را در گرو تعامل نخبه گان این دو حوزه بزرگ علمی‌و دینی دانست و تصریح کرد : حوزه و دانشگاه باید  برای اعتلای کشور، احیاء تمدن اسلامی‌و تعالی ارزشهای معنوی تلاش کنند.
خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد : هرگاه در طول تاریخ این دو نهاد مقدس علمی‌و دینی در کنار هم قرار گرفته شاهد نتایج شیرین بودیم و در شهرستان هم که بعنوان قطب علمی‌و دانشگاهی و حوزوی محسوب میشود باید علاوه بر پیوستگی درونی و عمق بخشی به مقوله پژوهش ، باید تعامل خودشان را برای حرکت در مسیر خدمت به کشور و اسلام با نهادهای علمی‌دینی قوی تر کنند.
آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود در آستانه دهه آخر ماه صفر  و اربعین حسینی ، با تسلیت اربعین سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و رحلت رسول مکرم اسلام و سبط اکبرش حضرت امام رضا (ع) را به نمازگزاران ، بر برگزاری عزاداری‌های خالصانه ، عاری از ریا و شائبه‌های مادی تاکید کرد و افزود: مسئولین کاروانها در ساماندهی کاروانهایی که در این ایام به مشهد مقدس مشرف می‌شوند به رعایت ارزشهای اخلاقی ، معنوی و فلسفه زیارت توجه داشته باشند .
امام جمعه میبد امواج ترور را موج سیاسی خواند که از سرچشمه آن امریکاست .
امام جمعه میبد در ادامه با محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در عراق که با حمایت مزدوران غرب و امریکا انجام می‌شود گفت : امواج ترور و ایجاد وحشت و خشونت از سوی گروهای اندک اما پرقصاوت که به بهانه‌های مذهبی در کشورهای مختلف از سوی امریکا به کارگرفته می‌شوند تا با مسلمانان به طور عام و پیروان اهل بیت بطور خاص لطمه بزنند ، موج سیاسی است که متاسفانه عده ای هم ناآگاهانه و غافل در این امواج قرار می‌گیرند.
رئیس جامعه المصطفی با بیان اینکه در یک دهه گذشته با این امواج در کشورهای عراق ، افغانستان ، پاکستان و اوج آن را در سوریه شاهد بودیم افزود: این موج ترور و خشونت و تکفیری با هیچ منطق اسلامی‌، انسانی و بین المللی سازگار نیست و کینه‌های شیطانی که در دل دارند در صدد ضربه زدن به جایگاه گفتمان انقلاب اسلامی‌و مکتب اهل بیت که در حال پیشرفت ، تلالو و درخش است هستند و در عراق این زنجیره هیچ وقت قطع نشده است .
آیت الله اعرافی شهادت شهروند میبدی در حادثه تروریستی عراق را تسلیت گفت :
وی در ادامه با اشاره به حادثه دیدگان حادثه تروریستی کاروان استان یزد در عراق ، برای مجروحین این حادثه تروریستی شفای عاجل از خداوند مسئلت کرد و از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خواست که توجه ویژه ای به این حادثه دیدگان داشته باشند .
امام جمعه میبد همچنین شهادت شهروند میبدی در حادثه تروریستی عراق را که از خاندان بزرگ شهدا بودند را  به خانواده و بازماندگان وی تسلیت گفت .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی‌، گفتمان وحدت ، هبستگی و احیاء تمدن نوین اسلامی‌است و بر سر این پیمان باقی خواهیم ماند تصریح کرد :  دنیا و تکفیری‌ها و مستکبران بدانند: محبت به اهل بیت ریشه‌های عمیق و ناگسستنی در دل‌های مسلمانان و شیعیان دارد و ملت بزرگ ایران، علاقه ای که به امام حسین (ع) و خاندان پیامبر دارند با این توطئه از دل‌ها بیرون نمی‌رود و گفتمان انقلاب اسلامی‌ایران و پیروان اهل بیت در هر کجای عالم باشد برای همه مسلمانان دل می‌سوزاند .
وی ، شرکت میلیونها جمعیتی که با شور و عشق در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند را نشانه عزم الهی و وفاداری الهی خواند و افزود: امواج‌های تکفیری و ترور ره به جایی نخواهد برد و به فضل الهی در مسیر احکام و ارزشهای الهی و خاندان پیامبر خدا ایستادگی خواهیم کرد .
امام جمعه میبد ، سوم دی ماه سالروز تاسیس ثبت احوال را گرامی ‌داشت و گفت : ثبت احوال  نهادی است که متکلف به ثبت و قایع چهارگانه تولد و مرگ و ازدواج و طلاق و تولید آمار و اطلاعات جمعیتی در کشور است و خدمات ویژه ای در سطح کشور در تولید آمارهای دقیق انسانی ، صدور کارت هوشمند ،  شناسنامه‌های مکانیزه و گنجینه‌های مفاخر و مشاهیر انجام داده است .
آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به آمار جمعیت شهرستا ن میبد گفت : با تحوالتی که اخیرا در میبد اتفاق افتاد ؛ شهرستان میبد به لحاظ آمار جمعیتی به حدود ۹۳ هزار نفر رسیده است و به لحاظ مهاجر پذیری رشد جمعیت در میبد ۹/۲ دهم است که نسبت به کشور دو برابر و نسبت به استان هم نرخ بالایی است .
خطیب جمعه میبد گفت : این نرخ رشد پیامش این است که شهرستان میبد به لحاظ مهاجرپذیری باید مهندسی شود.
رئیس جامعه المصطفی با اشاره با بیان اینکه اگر در مهندسی جمعیت مهاجر دقت نشود شیرازه فرهنگ بومی ‌فروخواهد ریخت تصریح کرد : هر چند طرح مهندسی جمعیت از سوی مسئولین در دست تهیه است اما باید همه مردم در این مسیر همکاری کنند و صنایع و کارخانه‌ها دقت بیشتری در جذب نیروی کار داشته باشند و فرهنگی که با فرهنگ بومی‌همگرایی دارد بهره ببرد .
امام جمعه میبد با اشاره به مطالبات مردمی‌در تحقق فرمانداری ویژه در شهرستان میبد تصریح کرد : شهرستان میبد در آستانه جمعیت یکصد هزار نفری است و با توجه به خواسته‌های مردمی، ورازت کشور و مسئولین استان باید در دستیابی این شهرستان به فرمانداری ویژه توجه کنند.
آدرس کوتاه :