خطیب جمعه میبد:

ملت ایران با قطع رابطه چهار کشور حقیر خم به ابرو هم نمی‌آورد


خطیب جمعه میبد بابیان اینکه ما به کسی دعوت‌نامه نمی فرسیم که برگردد گفت: عربستان حقیرتر از این حرف‌هاست و ملت ایران با قطع رابطه چهار کشور حقیر خم به ابرو هم نمی‌آورد.

امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به زنجیره حوادث منطقه و داخل و خارج در سال‌ها و ماه‌های اخیر گفت: هرکدام از این حوادث قلب هر انسان پاکی را به درد می‌آورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، آیت‌الله علیرضا اعرافی، کشتار وسیع جان‌باختگان منا و کشتار وسیع شیعیان آفریقایی در نیجریه که بین ۳۰۰ تا هزار نفر در یک حمله وحشیانه و بدون هیچ مجوز انسانی و اخلاقی به بدترین وجه به خاک و خون کشیده شدند و هنوز وضع شیخ زکزاکی نامعلوم است را بخشی از این حوادث بیان کرد و افزود: هجوم وحشیانه و انتقام‌جویانه در برابر شیعیانی که در دهه‌های اخیر به سمت اسلام و تشیع آمدند ناشی از خشم دشمنان است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شهادت آیت‌الله نمر، کشتار پیوسته مسلمانان در یمن، تعدی به حقوق مردم بحرین و تداوم سلسله جنایات تروریستی در سوریه، عراق و لبنان را زنجیره‌ای از ظلم و جنایت و ناشی از انتقام‌گیری کور، عقده‌گشایی شیطانی و تجاوز به حقوق انسان‌ها است که قطعاً در اتاق‌های فکر تکفیری، صهیونیستی و استکباری طراحی‌شده است و در جای‌جای دنیا دنبال می‌شود که با هیچ منطق انسانی و عقلانی و اسلامی سازگار نیست.

خطیب جمعه تصریح کرد: آن‌ها درصددند که این امواج تروریستی و جنایت و وحشیگری را به سراسر عالم اسلام تعدی بدهند.

وی گروه تندرو و تروریستی داعش را گروه‌های وحشی تربیت‌شده دست امریکا و صهیونیست خواند و گفت: غرب گربه‌های وحشی تربیت کردند که گاهی این گربه‌ها به ارباب‌های خودش هم پنجه می‌افکند.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه سلسله جنایت‌ها و تجاوزهای وحشیانه در کشورهای گوناگون به انفعال آن‌ها در برابر گفتمان انقلاب اسلامی و اسلام ناب برمی‌گردد افزود: در کنار این مظالم بسیار دردآور و جان‌سوز که دل و قلب هر انسان منصف و دارای عاطفه را به درد می‌آورد در پشت این صحنه یک پیروزی و پیشرفت را بایستی دید.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه امروز زمانی است که پیشگویی‌ها و تأکیدات امام راحل و عظیم الشان ما و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای صحنه بین‌الملل را تغییر داده است، تصریح کرد: امروز ما در شرایط سال‌های ۵۷ و ۵۸ و ۶۷ و ۶۸ که از جنگ بیرون آمدیم نیستیم؛ امروز انوار درخشان گفتمان انقلاب اسلامی که ریشه در این ملت بزرگ دارد در جهان منتشر است و این درخشش و گسترش برای مستکبرین قابل‌تحمل نیست.

ما اهل تکفیر ترور و تجاوز نیستیم

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه البته ما در آغاز صدور اندیشه در جهان هستیم و کارهای بزرگ ما هم‌روی منطق، عقلانیت و اصول و ضوابطی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را انکار کند خاطرنشان کرد: ما اهل تکفیر، ترور و تجاوز نیستیم بلکه اهل عرضه فکر درست، منطق و عقل درست اسلامی و مقاومت در برابر ظلم هستیم که سرمایه‌دار اصلی این امواج جهانی شما ملت بزرگ ایران، خون پاک شهیدان و ایثار رزمندگان اسلام است که در جهان این امواج را پدید آورده است.

خطیب جمعه میبد با اشاره به این‌که این امواج خروشان عده‌ای را عصبانی کرده است گفت: پشت‌صحنه مستکبرین عالم و صهیونیست‌ها و روی صحنه، دولت‌های حقیر و غیرانسانی که نه مردم‌سالاری و ارزش‌های دینی را می‌فهمند تربیت کردند و به جان جهان اسلام انداختند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه عده‌ای ناآگاه متحجر هم در این میان ملت‌های بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشد.

پشت همه این حوادث دل‌خراش پیام اسلام در عالم طنین‌افکن شده است

وی با دل‌خراش خواندن شهادت شیخ نمر و شهدای مدافع حرم و مقاومت در جای‌جای عالم گفت: اما درعین‌حال یک مژده‌ای هم در همه این‌هاست این است که پیام اسلام و انقلاب اسلامی در عالم طنین‌افکن شده است و مستکبرین عالم هم بدانند این ملت در ۲۲ بهمن و در انتخابات پیش رو، عظمت و مقاومت و هوشمندی خود را نشان خواهند داد.

توطئه‌های دشمنان در جهان اسلام

امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود با تشریح توطئه‌هایی که امروز در جهان اسلام از سوی استکبار در دست اجراست گفت: نخستین توطئه ترویج برخوردهای تروریستی و تکفیری و خشن در جهان اسلام است که با فریب عده‌ای با ایدئولوژی‌های غلط به جان عالم اسلام انداختند.

آیت‌الله اعرافی جنگ نیابتی را دومین توطئه دشمنان امت اسلام عنوان کرد و افزود: آن‌ها در بسیاری از صحنه‌ها شکست را تجربه کردند اما امروز مزدوری را به آل سعود و بعضی کج‌فهم‌های عالم اسلام سپردند و به جان ملت‌های بحرین، یمن، سوریه و عراق انداختند تا به نیابت از قدرت‌های بزرگ بجنگند تا اسرائیل در حاشیه امن قرار بگیر.

خطیب جمعه میبد بدل‌سازی جریانات انقلابی به‌جای انقلاب اسلامی را سومین توطئه دشمنان خواند و گفت: آن‌ها داعش را پرورش دادند و به‌جای انقلاب عقلانی و منطقی و اسلامی در جهان معرفی می‌کنند.

وی اختلافات مذهبی در جهان اسلام را چهارمین توطئه دشمنان دانست و گفت: دشمنان درصدند با گرفتن نفس جهان اسلام و معرفی اسلام به‌عنوان یک دین خشن و غیرمنطقی در جهان غرب ملت‌ها را از اسلام دور سازند.

امام‌جمعه میبد افزود: دشمنان به دنبال فروریزی پایه‌های اعتقادی و اخلاقی در جهان اسلام و به‌ویژه در ایران هستند و با طرح‌های گوناگونی برای نفوذ در فکر، فرهنگ، سیاست و اقتصاد هستند و ما باید با وحدت اسلامی، روحیه انقلابی و حفظ ارزش‌های اسلامی در این برهه حساس که وظیفه تاریخی ماست ایستادگی کنیم و این راه را با هدایت پرچم‌دار این راه و رهبری معظم ادامه دهیم.

حمله به سفارت عربستان اشتباه کوچک چند نفر بود

آیت‌الله اعرافی افزود: دشمنان در برابر مقاومت شما و زنجیره مقاومتی که در همه کشورها شکل‌گرفته به‌جایی نخواهد رسید.

امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود حمله به سفارت عربستان را خطای کوچک چند نفر عنوان کرد و گفت: ما با حمله به سفارت‌ها موافق نیستیم اما دولت عربستان که همه کارهایش سرتاپا خطا و ظلم و جنایت است نباید به این حرکت کودکانه دست می‌زد.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه ما به کسی دعوت‌نامه نمی‌فرستیم که برگردد گفت: عربستان حقیرتر از این حرف‌هاست و ملت ایران با قطع رابطه چهار کشور حقیر خم به ابرو هم نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: ما مرد جنگ و مقاومتیم و با قرار گرفتن شیعه و سنی در کنار هم به فضل الهی در برابر شما افراطی‌ها و تکفیری‌ها و تروریست‌ها می‌ایستیم و همه شما در زباله‌دان‌های تاریخ دفن خواهید شد.

از همین‌الان باید برای حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن آماده شد

آیت‌الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود، راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را دو آزمون بزرگ پیشروی ملت ایران خواند و گفت: ملت بزرگ ایران از همین‌الان باید برای حضور پرشور و شوق، حماسی و باشکوه در حماسه ۲۲ بهمن که همه دنیا این حادثه را تعقیب می‌کنند با آگاهی و هوشمندی و بصیرت خود را برای خلق یک حماسه دیگر آماده کنند.

انتخابات امنیت عظمت و پیشرفت فکر ملت ایران در دنیا مؤثر است

امام‌جمعه میبد با تأکید بر اینکه انتخابات و راهپیمایی روی امنیت، عظمت و پیشرفت فکر شما در دنیا بسیار مؤثر است افزود: هر دو انتخابات اهمیتش از همه انتخابات گذشته در این صحنه پیچیده بین‌المللی و نقطه عطف تاریخی، فوق‌العاده بیشتر است و همه باید به انتخابات درست توجه کنند.

خطیب جمعه میبد با تأکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: هیچ‌کس ازنظر اخلاقی، منطقی، ملی، اسلامی، دینی و انقلابی معذور نیست که در انتخابات شرکت نکند چراکه انتخابات دشمنان شمارا به آن سمت مرزها عقب و امنیت و اقتدار شمارا بالا خواهد برد.

وی به مردم توصیه کرد: در انتخاب اصلح به معیارهای محلات و آشنا نگاه نکنید و تلاش کنید روی منطق، اسلام و انقلاب و پیشرفت کشور آدم‌های برتر را برگزینید و خدا و مصالح اسلام و انقلاب و ارزش‌های الهی و آینده کشور را در نظر بگیرید.

نامزدها و طرفدارانشان باید به قانون تمکین کنند

امام‌جمعه میبد عمل به وظیفه و تمکین به قانون را از وظایف نامزدها و طرفداران آن‌ها برشمرد و افزود: فتنه ۸۸ این درس را داد که مقاومت در برابر قانون کشور، خسارت به بار می‌آورد و خطا کردند کسانی که مقاومت بی‌جا کردند چراکه در همه دنیا انتخابات قانون دارد و ما کشور عقب‌مانده‌ای نیستیم که به جان هم بیافتیم.

قانون و رهبری فصل الخطاب در انتخابات است

وی بابیان اینکه قانون و رهبری فصل الخطاب در انتخابات است گفت: نامزدها باید به قانون تمکین کنند و از اسراف و کارهای سبک و سست و وعده‌های بی‌جا هم پرهیز کنند.

امام‌جمعه میبد به مجریان انتخابات هم گفت: رعایت عدالت، انصاف و حقوق مردم در همه ابعاد از سوی نظارت شورای نگهبان، وزارت کشور و تکالیف مردم و نامزدها همه جزء حق‌الناس است که امیدواریم باروحیه انقلابی و ارزش‌مداری همه ملت در هر دو انتخابات از یک آزمون خوبی سربلند بیرون بیایند.

دولتمردان و صاحبان صنایع بحران تولید و کارگران را مدیریت کنند

آیت‌الله اعرافی در پایان هم با اشاره به مشکلات صنایع میبد گفت: بعضی از صنایع حدود ۲۰۰ شرکت همه از ده تا ۹۰ درصد با کاهش تولید مواجه هستند و حدود ۴۰۰ کارمند کاهش پیداکرده است که این نشان از رفتن به سمت بحران است.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه مسئولین و دولتمردان به مشکلات این شرکت‌ها در انرژی و صادرات و تولید و مشکلات کارمندشان توجه کنند افزود: خود صاحبان کارخانه و مدیران عامل هم باید سعی کنند این مشکلات را مدیریت کنند تا از این مشکلات به‌خوبی عبور کنیم.

خطیب جمعه میبد، اقتصاد مقاومتی را راه طلایی برای عبور از بحران‌های اقتصادی دانست و بابیان اینکه بعد از بر جام امریکا دنبال بهانه است گفت: نباید دل به آن‌ها ببندیم و باید روی پای خود بایستیم و دولتمردان توجه کنند ملت هم باید با دقت نهایت و حکمت این راه را طی کند و کارخانه‌داران، کارگران و دولتمردان و بانک‌ها این گره‌ها را باز کنند.
آدرس کوتاه :