امام جمعه شهرستان ميبد :

ملتی که عاشورا داشته باشد ذلیل نمی شود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : امام جمعه میبد در خطبه هاي اين هفته با بیان اینکه ملتی که عاشورا داشته باشد ذلیل نمی شود و همه باید در مقابل عظمت عاشورا سر تعظیم فرود بیاورند تصریح کرد : اگر ملتی عاشورا را فهمید و پای عاشورا ایستاد ؛ به خاطر تهدید و تحریم از پا در نمی آید و عجز و زبونی در مقابل دشمن از خود نشان نمی دهد و همه دشمنان را کنار می زند.
امام جمعه شهرستان ميبد :


به گزارش میبد آدینه ، آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته در میبد ، با قدردانی از همه هیئت های عزاداری و مداحان و روحانیت در به احتزار درآوردن پرچم پرافتخار سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و ایام دهه محرم و عاشورای حسینی گفت:حماسه ده روز عزاداری سالار شهیدان و پیام عاشورا باید در متن زندگی مردم در جامعه جاری و ساری باشد.
 

ملتی که عاشورا داشته باشد ذلیل نمی شود

امام جمعه میبد با بیان اینکه ملتی که عاشورا داشته باشد ذلیل نمی شود و همه باید در مقابل عظمت عاشورا سر تعظیم فرود بیاورند تصریح کرد : اگر ملتی عاشورا را فهمید و پای عاشورا ایستاد ؛ به خاطر تهدید و تحریم از پا در نمی آید و عجز و زبونی در مقابل دشمن از خود نشان نمی دهد و همه دشمنان را کنار می زند.
خطیب جمعه میبد با تاکید بر استمرار پیام عاشورا ، تمدن ، پیشر فت ، رشد، علم ، اخلاق ، عبادت و پاکی را از پیامهای عاشورا برشمرد و افزود: هیئت ها ، جوانان ، نهادها و همه مردم باید از عمق پیام عاشورا صیانت کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، ملت بزرگ ایران را حاملان امانت الهی و برپادارندگان پرچم پرافتخار عزای حسینی خواند و افزود: امروز این توفیق بررگ الهی است که ملت بزرگ ایران درس مقاومت ، شجاعت و شهادت در راه خدا را به آزادگان عالم و در میان مسلمانان جهان نشر و گسترش می دهند.
آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم عاشورای حسینی امسال  در بیش از یکصد حسینیه ی میبد گفت : عزاداری باید با روحانیت ، مبلغان پاک دین و با تشریح کنندگان فلسفه عاشورا گره بخورد چرا که جدای از روحانیت هیچ هیئت و عزایی درست نیست .
 

عاشورا برای اصلاح امت پیامبر و مقاومت در برابر دشمنان بود

خطیب جمعه میبد با تاکید بر اینکه عاشورا برای اصلاح امت پیامبر، پاکسازی جامعه ،  احیای امر به معروف و نهی از منکر، عبادت ، پاکی ، طهارت و شجاعت و شهامت در برابر دشمنان بود گفت : در جامعه ای که اعتیاد، طلاق ، حراس از ازدواج وجود داشته باشد و نسل جوانش از تامین زندگی عاجز باشد نمی تواند معیارهای کامل حسینی داشته باشد .
وی تصریح کرد : ملتی که انقلاب خود را با نام امام حسین (ع) آغاز کرده و نام حسین (ع) رونق بخش و هدایتگر انقلاب بوده باید این آسیب ها را معالجه کند.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه هر سال باید به عمق و شکوه عزاداری امام حسین (ع) افزوده شود ، بر توجه به نیازمندان و فقرا، اخلاص در عزاداری ها ، اصلاح برخی تعزیه ها تاکید کرد و افزود: به حمدالله گامهای بزرگی در نظم و انظباط ، رعایت بهداشت ،  محتوای نوحه ها و توجه به فلسفه عاشورا و امر به معروف و نهی از منکر در عزاداری ها برداشته شده است .
 

مهاجرین و غیربومی ها باید خطوط قرمز دینی ، اخلاقی و فرهنگ جامعه ما را حفظ کنند:

آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به ظرفیت های صنعتی میبد به مقوله مهاجرت و غیربومی ها در این شهرستان پرداخت و افزود: با حضور مهاجران و غیربومی ها مخالفتی نداریم اما مسئولین ، صاحبان صنایع و کارخانه داران باید این مقوله را مهندسی کنند.
امام جمعه میبد تاکید کرد: کسانی که وارد میبد می شوند باید خارج از نگاه اقتصادی با نگاه فرهنگی و مقید به آداب ، ضوابط و فرهنگ دینی و اخلاقی وارد شوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، بر تکریم مهاجرین و افراد غیربومی به لحاظ ارزش انسانی از سوی مردم و مسئولین تاکید کرد و افزود: اما در عین حال این افراد باید خطوط قرمز دینی و اخلاقی  و فرهنگ جامعه ما را حفظ کنند چرا که گاها بخاطر معدودی از غیربومی و حتی بومی ، فرهنگ خانواده و طهارت و پاکی شهر مورد تهدید و تخریب قرار می گیرید .
 

موج های فسادی که از ناحیه کتابهای فاسد  و فیلم ها تولید می شود بسیار خطرناک هستند:

آیت الله اعرافی در ادامه با گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی ، مهمترین شاخص رشد در هر جامعه را کتابخوانی دانست و افزود: هنوز به لحاظ آماری به وضع مناسب در کتابخوانی به معنای عام نرسیده ایم .
امام جمعه میبد با بیان اینکه جامعه اسلامی باید جامعه اهل درک و فهم و شناخت باشد و این بدون مطالعه میسر نمی شود تاکید کرد : مدارس ، دانشگاهها، کارخانجات و همه فضاهای جامعه ما باید شرایط و زیرساخت های  علمی ، اخلاقی و مطالعه را برای جوانان فراهم کنند.
خطیب جمعه میبد با اشاره به موج فساد کتابهای فاسد و نرم افزارهای فسادآور بر هوشیاری نهادهای فرهنگی در مقابله با ابزارهای فاسد و مسموم فرهنگی دشمنان در تباه ساختن نسل نوجوان و جوان گفت : موج های فسادی که از ناحیه کتابهای فاسد و برنامه ها و فیلمها و هنرهای فاسد از طر یق شبکه های ماهواره ای تولید می شود بسیار خطرناک است و می تواند دودمان جامعه ای را از میان برکند.
 

آزادسازی سوسنگرد از فصل های زرین جنگ تحمیلی است:

آیت الله اعرافی ، بیست و ششم آبان ماه سالروز آزادسازی سوسنگرد را گرامی داشت و افزود: آزادسازی سوسنگرد به لحاظ نقشه ای که دشمن برای تسلط به آبادان و اهواز داشت در تاریخ جنگ تحمیلی بسیار مهم است .
امام جمعه میبد با اشاره به ایثار و فداکاری های شهید چمران در آزادسازی منطقه سوسنگرد با پی گیری های مقام معظم رهبری در آن دوران گفت : آزادسازی سوسنگرد فصل زرینی در تاریخ دفاع مقدس بود .
 

شیخ مفید و علامه طباطبایی دو شخصیت مهم در نشر اسلام و معارف اهل بیت (ع) هستند:

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، یاد و خاطره شیخ مفید و علامه طباطبایی را هم گرامی داشت و گفت : این دو عالم بزرگ نقش مهمی در انتشار اسلام و معارف اهل بیت (ع) دارند .
امام جمعه میبد افزود: شیخ مفید با بیش از 200 کتاب و مدیریت حوزه بغداد از شخصیت های تراز اول علوم دینی عصر پیشین بود.
خطیب جمعه میبد ، علامه طباطبایی را هم از نوادر روزگار و صاحب فکر عمیق الهی و قرآنی خواند و افزود: بسیاری از ذخایر امروز ما از طریق شهید مطهری از آثار این شخصیت بزرگ پردازش و به دست ما رسیده است .
 

از فراخوان تقوا هیچگاه نباید غفلت کرد:

آیت الله اعرافی در آغاز خطبه دوم نماز جمعه هم فریاد دعوت به تقوا و پرهیزکاری را فریاد همه انبیاء ، اولیا خواند و گفت: این فراخوان هیچگاه نباید مورد غفلت قرار بگیرید و تکرار آن خسته کننده باشد چرا که تقوا تغذیه روح است و با این انرژی می توانیم به خداوند و مراتب عالیه الهی برسیم .
آدرس کوتاه :