در همایش خبرنگاران آزاد

معاون فرماندار میبد ظرفیت‌های شهرستان میبد بیش از گذشته در صداوسیما موردتوجه باشد


همایش خبرنگاران آزاد شهرستان‌ها و یادواره شهدای صداوسیمای مرکز یزد با حضور مدیرکل، معاون اطلاعات و اخبار، معاون سیاسی استاندار، فرمانداران و خبرنگاران در صداوسیمای مرکز یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ معاون فرماندار میبد در این همایش با قدردانی از نحوه پوشش خبری مرکز تابان بر حمایت و پشتیبانی خبرنگاران آزاد در شهرستان‌ها تأکید کرد.

سید محسن فلاح با اظهار رضایت از روند گزارش شهرستان میبد از سوی خبرنگار شهرستان به ظرفیت‌های شهرستان میبد در حوزه صنعت، میراث فرهنگی، مراکز آموزش عالی و خیری اشاره کرد و گفت: ازآنجاکه شهرستان میبد مهد بزرگان و عالمان دینی همچون مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری مؤسس حوزه علمیه قم، آیت‌الله اعرافی و امروزه خواستگاه نخبگان و صاحبان سرمایه و فکر و فرهنگ هستند؛ صداوسیمای مرکز یزد می‌تواند برای معرفی این شهر خلاق گردشگری در حوزه‌های مختلف با رویکرد توسعه پایدار توجه بیشتری بکند.

وی دانشکده خبر و فرهیختگان عرصه اطلاعات و ارتباطات شهرستان میبد را ظرفیت مناسبی در حوزه خبر و صداوسیما خواند و افزود: صداوسیما می‌تواند از این ظرفیت‌های فکری در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی بهره بگیرد.

فلاح مهاجرت‌های از میبد و به میبد را یکی از آسیب‌های سال‌های اخیر در شهرستان میبد عنوان کرد: شهرستان میبد طی دو دهه اخیر به علت وجود صنایع مختلف شاهد مهاجرت‌های غیربومی بوده و در مقابل نخبگان و فرهیختگان این شهرستان بنا به دلایلی از این شهرستان دست به مهاجرت زده‌اند که این روند در طولانی‌مدت منجر به تغییر ترکیب جمعیتی در این شهرستان خواهد شد.

معاون فرماندار میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی اسلامی گفت: امروزه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه ناشی از بی‌توجهی به همین سبک زندگی اسلامی و فاصله گرفتن از زندگی دینی و اسلامی است که صداوسیما می‌تواند گزارش‌های خوبی را در بحث ترویج و تبیین سبک زندگی اسلامی در استان و شهرستان در دستور کار خود قرار دهد.

سید محسن فلاح در ادامه کسب رتبه اول کنکور سراسری از سوی آموزش‌وپرورش و دانش آموزان میبد، وجود صنایع‌دستی منحصربه‌فرد چون زیلو و سفال، کار بافی، وجود بیش از 6 موزه فرهنگی و تاریخی و بیش از 700 هکتار بافت تاریخی را از ظرفیت‌های کم‌نظیر شهرستان میبد برشمرد و گفت: شهرستان میبد به‌عنوان شهر 7 هزارساله در بسیاری از حوزه‌ها می‌تواند دستمایه گزارش‌ها و مستندهای کشوری و بین‌المللی در جهان مطرح شود که امیدواریم صداوسیما نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد

وی در پایان‌بر توجه به ظرفیت‌های بخش‌ها و مناطق روستایی ازجمله بخش بفروئیه و ندوشن هم تأکید کرد و خواستار توجه بیشتر به این مناطق شد.
آدرس کوتاه :