معاون فرماندار در نشست خبري بيان داشت : 34 برنامه در طول سال براي شهرستان ميبد هدف گذاري شده

شناسه : 3345481

معاون فرماندار در نشست خبري بيان داشت : 34 برنامه در طول سال براي شهرستان ميبد هدف گذاري شده


معاون فرماندار در نشست خبري بيان داشت : 34 برنامه در طول سال براي شهرستان ميبد هدف گذاري شده


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد: معاون فرماندار در ابتدا ضمن تبريك اعياد شعبانيه بيان داشت : امسال برنامه هاي جديدي را براي فرمانداري و شهرستان ميبد ترسيم نموده ايم ، و اين بدين معني كه مسئول اجرا مشخص نموده ايم و از معاون و 3 بخشدار مركزي و بفروئيه و ندوشن  و كارشناسان فرمانداري و كارشناس مسئول  جمعا 5 نفر را مامور اين امر نموده ايم كه اين نظارت بر اساس محل و نوع پروژه تقسيم بندي نموده ايم . در اين امر مسئول مردمي نيز ديده شده كه براي اولين بار محقق خواهد شد .  

فاضلاب شهرستان ، مركز تحقيقات ژنتيك ، راه ورزنه ندوشن ، ارتقاء دانشكده پرستاري ، ارتقاء دانشگاه جامع ميبد (حائري) ، ساماندهي ورودي شهر ، فعال نمودن فولاد ميبد ، راه اندازي پتروشيمي ، راه اندازي فرودگاه ميبد ، دفتر خبري شهرستان ، ساماندهي آموزشكده خواهران ، ايجاد ترمينال ميوه و تره بار ، راه اندازي خانه نخبگان ، راه اندازي منطقه ويژه ، راه اندازي شهرك 2 صنعتي ميبد ، فعال نمودن قطب آزمايشگاهي  پيام نور ، راه اندازي پژوهشكده جهاد دانشگاهي ، راه اندازي مركز رشد ،   راه اندازی موزه میبد  ، راه اندازي موزه ویژه مدارس، راه اندازی صندوق حمایت از محرومان، فعال نمودن کارخانجات داروسازی شهرستان، راه اندازی بازار قدیم میبد، راه اندازی مرکز تحقیقات بلدرچین میبد، راه اندازی مجتمع بانوان، راه اندازی صندوق پژوهش و نوآوری وابسته به مركز رشد ، پیگیری ایجاد میبد به عنوان شهری خلاق، راه اندازی مجدد کمیته جامعه ایمن، راه اندازی نساجی ظریف، شکل گیری کارگروه آب، ارتقاء درمانگاه تامین اجتماعی میبد، ارتقاء فرمانداری میبد به سطح ۲ و یا ۳، تکمیل زورخانه بفروئیه ، احداث زورخانه در ندوشن و صدرآباد و تکمیل کانون شهید رجایی میبد را از جمله برنامه هایی برشمرد که فرمانداری میبد درنظر دارد امسال در جهت تحقق آنها تلاش کند.

سید محسن فلاح میراث فرهنگی با جدیت در بحث بافت مسکونی و تاریخی کار می کند و اخیراً طرح گردشگری شهرستان که در سفر ریاست جمهوری تصویب شده بود آماده و در حال اجرایی شدن است.

معاون فرماندار میبد تصریح کرد: در بافت تاریخی میبد وجود بناهایی مثل نارین قلعه و مجموعه شاه عباسی نه تنها در کشور بلکه در جهان بی نظیرند و این گنجینه ای است که باید برای حفظ و مرمت آنها تلاش کنیم.

وی افزود: قطعا اگر اعتمادسازی مردم حاصل شود کمک زیادی به این موضوع می شود و ما از تشکل های مردمی درخواست می کنیم به این سمت بیایند.

معاون فرماندار میبد، تعامل و همکاری اداره کل میراث استان را خوب توصیف کرد و افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان یزد نظر مساعد و خوبی نسبت به میراث و بافت تاریخی شهرستان میبد دارد و پیگیری آنها نیز در این زمینه خوب است و امیدواریم امسال حرکت خوبی را در بحث میراث فرهنگی در شهرستان میبد شاهد باشیم.

سید محسن فلاح ترافیک خیابان امام خمینی(ره) را یکی از معضلات شهرستان میبد برشمرد و افزود: ترافیک خیابان امام میبد مشکلات عدیده ای را برای مردم و مسئولین شهر به وجود آورده است و راهکار اصلی آن ایجاد چند پارکینگ و جابجایی برخی مشاغل از این خیابان است كه با راه اندازي ساختمان پزشكان اولين گام در اين زمينه برداشته شده .

معاون فرماندار میبد افزود: در نظر داریم خیابان های میبد را از نظر صنفی تخصصی کنیم که هر صنفی در خیابان مشخص شده فعالیت کند که این امر برای حل مشکل ترافیک شهر موثر است.

فلاح با اشاره به موضوع غیربومی ها و اتفاقات اخیری که در شهر میبد افتاده گفت: یکی از راهکارهایی که اخیرا در بحث غیربومی ها داده شده است بنا داریم طی چند روز آینده با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، صاحبان بنگاه های املاکی در میبد را دعوت نماییم و تعهدی اخذ شود که خانه های اجاره ای شهر به افراد غیربومی داده شود که از لحاظ سابقه کیفری مشکلی نداشته باشند و لیست خانه هایی که اجاره داده می شود به فرمانداری نیز ارسال شود.

وی گام بعدی را اخذ سوء پیشینه از غیربومی ها متقاضی کار، توسط کارخانجات میبد عنوان کرد.

معاون فرماندار میبد با ابراز بی اطلاعی از میزان مصرف آب در بخش صنایع میبد داریم گفت: تلاش می کنیم آب شرب را از چرخه فضای سبز خارج کنیم.

معاون فرماندار میبد در ادامه مصاحبه خود، تولید علم در میبد را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: به نظر می رسد توسعه صنعتی در میبد اشباع شده است و برای صنعت جایگزین آن باید در بحث توریست و جهانگردی و صنایع پاک و گلخانه های تلاش شود كه در اين ارتباط گامهاي موثري برداشته شده و در نظر است 70 گلخانه در آينده  به بهره برداري برسد .

وی افزود: با توجه به چرخه پژوهش قصد داریم به سمتی برویم که میبد در آینده به سمت تولید علم برود که در این زمینه هم نیروی متخصص دارد و هم بسترهای لازم برای آن فراهم شده است، چرا که در دنیای امروز بسیاری از موارد از طریق الکترونیک انجام می شود و ما نیز نباید در این زمینه غافل شویم.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.